A dél-szudáni vadon élő állatok első légi felmérése alapján 6 millió antilop vett rész az éves, nagy Nílus menti vándorlásban, ami ezzel a legnagyobb szárazföldi emlősvándorlásnak számít a Földön.
A látványos vonulást megörökítő 60 ezer légifotót 2023-ban, két hét alatt rögzítették két nemzeti park és a környező területek felett, mintegy 120 ezer négyzetkilométert lefedve. A légifelvételeken szerepel
Közülük több száz nyomkövetőt viselt. A felmérést Salva Kiir dél-szudáni elnök kezdeményezte azzal a céllal, hogy megértsék az ökoszisztéma működését, s ennek birtokában az afrikai nemzeti parkoknak megfelelő stratégiákat dolgozhassanak ki az emberek és a vadon élő állatok fenntartható együttélésére.
Kiir felszólította a hatóságokat, tegyenek lépéseket a vadőrök kiképzésére és felszerelésére, az orvvadászat és az állati termékek illegális kereskedelmének visszaszorítására – írja a Daily News Egypt.
Egy új kutatás bizonyította: a szarvasmarha segít a klímaváltozás elleni harcbanEgy új kutatás szerint a legeltetés ökoszisztéma szinten segít csökkenteni a metánkibocsátást. Az állattartás nemhogy káros lenne a klímára, hanem jó hatással van tehát. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.