A tavaszi gumiabroncscserék megszokott ütemét is alaposan felülírja a koronavírus. A szektor egyik meghatározó vállalata, az Abroncs Kereskedőház Kft. (AKH) szervizeinél
az elmúlt hetek forgalmában éves alapon 50-60 százalékos visszaesést tapasztaltak.
Pollák Péter, az AKH vezérigazgató-helyettese a Világgazdaságnak hangsúlyozta: még nem kezdődött meg az általában márciustól májusig tartó tavaszi cseredömping. Ez főként a kijárási korlátozásnak tudható be, de a márciusi havazás is hozzájárult az eltolódáshoz. Kiemelte: a járványhelyzet miatt fokozottan figyelnek a higiéniára, például csak ügyfelek állhatnak be a műhelyekbe, a szerelők nem szállhatnak be az autókba, egyszerre legfeljebb hárman tartózkodhatnak az ügyféltérben, de a bankkártyaterminálokat is folyamatosan fertőtlenítik. Az AKH szervizei 15 óráig vannak nyitva, és a délelőtt a forgalmasabb, holott tavaly ilyenkor minden hétköznap 18 óráig folyamatos telt házzal működtek.
Pollák Péter megerősítette, hogy a kijárási korlátozás miatt az emberek az autóikat sem igazán használják, a gumicsere mellett a műszaki vizsgákat is halasztják. A vállalat a 300 dolgozójából egyet sem bocsátott el, csökkentett nyitvatartással, szabadságolással vészelik át a nehéz időszakot.
A járványhelyzet inkább a kisebb műhelyeknek nagy érvágás.
Ladányi László, a Varázs Garázs ügyvezetője és tulajdonosa azt mondta lapunknak, hogy a tavaly tavaszi forgalomhoz képest az elmúlt hetekben 80-90 százalékos volt a visszaesés. Azt tapasztalják, hogy szinte csak sürgősségi javításokkal jönnek az autótulajdonosok.
A nyári gumi cseréjének elmaradása – ellentétben a télivel – nem jár balesetveszéllyel,
viszont a forró aszfalton tönkremegy az abroncs, ezért a következő télen már nem lehet biztonsággal használni. De amíg az átlaghőmérséklet 15 fok alatt van, nem áll fenn ez a kockázat.
A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.