A kormánybiztosként a projektet is irányító politikus a Szegedi Tudományegyetem innovációs napján elmondta, a szegedi lézerközpont nagyon fontos eleme az alapkutatásoknak, ahhoz, hogy az itt születő eredmények helyben hasznosuljanak az „innovációs ökoszisztéma” fejlesztésre van szükség. Ennek meghatározó része az ELI Science Park, amelyet a kutatóközpont közvetlen szomszédságában, a magyar állami tulajdonában, az egyetem kezelésében lévő 80 hektáros területen hoznak létre – mondta. Az egykori szovjet laktanya adottságai kiválóak, az M5-ös M43-as autópálya csomópontjánál helyezkedik el, vonzáskörzetében a határon belül 300 ezer, Vajdaságban és Romániában további 400 ezer ember él – emelte ki az államtitkár. (A hetven milliárdos beruházással készült lézerközpontot egy hete adták át Szegeden.)
A tudományos ipari parkba egyrészt a startup vállalkozásokat várják, másrészt azokat a már sikeres cégeket, amelyeket a város inspiratív környezete vonz Szegedre. Az országban több mint száz olyan vállalat működik – a többi közt az információtechnológia, a biotechnológia, az élettudományok területén -, melynek aktív kapcsolata van az egyetemmel, vagy olyan tevékenységet végez, amely szorosan kötődik az egyetemen folyó kutatásokhoz – közölte Palkovics László.
A kormánybiztos elmondta, a Science Park a tervek szerint az egyetem fenntartásában működne. Már elkészült a kormányhatározat arról, hogy a terület rendezésére, lőszermentesítésére 1,7 milliárd forintot ad a költségvetés. Első lépésként a laktanya egy már meglévő épületének rekonstrukciójával inkubátorházat alakítanak ki, ez már jövőre megnyílhat. A második ütemben a betelepülni kívánó cégek számára innovációs központ épül, ezt követően a parkban járműipari kompetencia központot, illetve szolgáltató- és fogadóközpont hoznak létre. Palkovics László úgy fogalmazott, bízik benne, hogy a szegedi Science Park néhány éven belül a magyar kutatási környezet jelentős részévé válik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.