[caption id="" align="aligncenter" width="1390"] Hegedűs András, a budmil vezérigazgató-helyettese. Fotó: Bodó Gábor[/caption]– Mit tud ajánlani a Z generáció globalizált és digitalizált, napjaikat részben a virtuális valóságban töltő tagjainak egy huszonöt éves vállalat?
– Természetesen megszólítjuk őket a webshop-on keresztül, illetve a Facebook-on is jelen vagyunk, azonban nem ők a fő célcsoportunk. Sokkal inkább az 1965 és 1979 között született X-ek, illetve az 1980 és 1995 közötti Y generáció tagjai vannak a fókuszban.
– Állandó és dinamikus változások zajlanak a világban. Mit kezdenek a teljesen átalakuló környezettel?
– A válság bennünket is erősen érintett. Reorganizációra kényszerültünk, átgondoltuk a tevékenységünket, sok mindent megváltoztattunk. Volt elbocsátás, radikális költségcsökkentés, átalakítottuk a kollekciókat, emellett saját bolthálózat kialakításába fogtunk.
– Utóbbira miért volt szükség?
– Korábban a fő tevékenységünk a nagykereskedelem volt, a válság miatt azonban a kiskereskedelemre helyeződött át a hangsúly. Változtak a vásárlói szokások, és ennek következtében kiskereskedőink többsége befejezte tevékenységét, kivonultak a plázákból és a bevásárlóközpontokból. Ezért vettük saját kézbe az értékesítést, amelyet jelenleg 30 saját üzletünkben végzünk. A termékstruktúra is átalakult: a korábban vezető táskavonal mellett egyre hangsúlyosabb lett a textil és a cipő, júliustól pedig a jeans forgalmazását is megkezdjük.
– Miben tudják megkülönböztetni magukat a versenytársaiktól?
– A budmilnak mindig is volt egy rá jellemző színvilága, amit a vevőink értékelnek. Persze, az alapvető trendtől nem lehet nagyon eltérni. Mi nem tudjuk diktálni a divatot, csak nagyon gyorsan követni.
– Milyen a jó ügyfél a budmilnál?
– Nagyon fontosak számunkra hűséges törzsvásárlóink. Ezért arra törekszünk, hogy aki betér egy üzletbe, elégedett legyen a termékeinkkel és a kapott kiszolgálással, mert csak ez biztosíthat alapot arra, hogy visszatérjen hozzánk.
– Milyen ügyfél a budmil?
– Messzemenően hűséges. A legjobb példa erre a banki kapcsolat: a vállalat alapítása óta, tehát immár negyedszázada „törzsvásárló” az MKB Banknál. Az elmúlt 25 évben széleskörű, az alaptevékenységeken messze túlmutató együttműködés alakult ki a budmil és a bank között. Sok munkatársunk is az MKB-nál vezeti a magánszámláját, és a cafeteria-juttatások jókora része is a kollegák MKB SZÉP kártyájára érkezik. De említhetném a növekedési hitelprogram második fázisában szintén a bankon keresztül megkapott, 100 milliós forgóeszközhitelt, vagy az importbeszerzések miatt kötelező akkreditíveket. Utóbbiak éppolyan fontosak, mint a devizavásárlásaink fedezése.
– Ha már nemzetközi vizekre eveztünk: sosem akarta még felvásárolni a céget valamelyik globális multi?
– Kaptunk ajánlatot, de nemet mondtunk.
– Nem akartak nagyobbra nőni?
– A magunk erejéből növekedünk, de csak megfontoltan. A válság visszavetett ugyan bennünket, de – sok elhullott versenytársunkkal ellentétben – életben vagyunk.
– Az elmúlt években sok fejfájást okoztak a hamisítók. Fel tudták venni a kesztyűt?
– A hamisítók mindig is nagy gondot és kárt okoztak, okoznak nekünk. Sok esetben egyszerűen használják a budmil nevet és márkajelet, és ezek a termékek nyílt árusítású piacokon jelennek meg, sokkal rosszabb minőségben. A másik hamisítási forma a névhasonlóság, amilyen mondjuk a dubwil táska. Küzdünk a hamisítások ellen, a Márkavédők Egyesület tagjai vagyunk. A kifejezetten a hamisítványok felszámolására létrejött, öntevékeny társulás egyre jobb hatásfokkal tesz a jóhiszemű vevőket megtévesztők ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.