Június 18-án a Titan nevű tengeralattjáróval elveszett a kapcsolat, fedélzetén öt emberrel, köztük a brit milliárdos Hamish Hardinggal. A magánrepülők bérlésével és karbantartásával foglalkozó cégéből remekül élő üzletembernek nem ez volt az első veszélyes kalandja, ahogyan nem ő az egyetlen veszélykedvelő milliárdos sem.
Harding korábban is szerette a veszélyt, megtanult repülőt vezetni, ejtőernyőzött, búvárkodott és még űrutazáson is részt vett Jeff Bezosszal, sőt három világcsúcsot is tartott. Tagja volt egy csapatnak, mely Katarból indulva leggyorsabban kerülte meg a Földet egy magángépen, érintve mind a két sarkot. Ugyancsak
ő volt az, aki a legnagyobb távolságot tette meg az óceán alján, 4,6 kilométert a Mariana-árokban.
Éppen ezért nem aggódott a Titanichoz indított expedíció miatt sem, hiszen például a Mariana-árokba tett expedíció előtt 12 óráig nem evett, és részt vett a tengeralattjáró irányításában is.
A Lenta orosz hírportál más veszélykedvelő milliárdosokat is górcső alá vett,
például a Microsoft-társalapító Paul Allent,
aki azután kezdte keresni a kalandokat, hogy 1983-ban rákkal diagnosztizálták. Ekkor betegsége és Bill Gatesszel való konfliktusa miatt lemondott pozíciójáról a cégben, és többé vissza se tért oda, ám jelentős tulajdonrésze maradt.
Ebből aztán különösebb megerőltetés nélkül dőltek hozzá a milliárdok, így betegségéből felépülve azzal tölthette az idejét, amit szeretett, gitározott, jachtokat és kosárcsapatokat vett.
Legnagyobb hajója a 126 méter hosszú kutatóhajó, az Octopus volt, melynek építésére 200, éves fenntartására 20 millió dollárt költött el.
Szervezett ő is expedíciót a Mariana-árokhoz és az 1945-ben elsüllyedt Indianapolis cirkálóhoz, de alapított űrcéget is, Stratolaunch Systems néven. 2018-ban azonban kiújult a rákja és meghalt.
Szereti az őrült kalandokat Larry Ellison, az Oracle alapítója is,
akinek a katonai repülés a hobbija, és aki egy leszerelt Mig-29-essel is rendelkezik. Ellison is nagy kedvelője a jachtoknak, ám ő vitorlás versenyeken is részt vesz a tengeren.
A kockázatkedvelő milliárdosok mások kedvenc játszótere az űrkutatás lett, ám a terület privatizálása csak a 21. században indult meg Elon Musk, Jeff Bezos és Richard Branson közreműködésével. Az utóbbi kettő saját űrcégével az űrben is járt.
A vagyonát a lemezkiadásból szerő Branson mindig is szerette a kalandokat, és 1986-ban rekordsebességgel szelte át az Atlanti-óceánt, majd egy évvel később elsőként tette meg ugyanezt egy hőlégballon segítségével. Az űrben pedig 8 nappal megelőzte az Amazon-alapító Jeff Bezost 2021 nyarán. Bezos űrhajója azonban – szemben Bransonéval – túljutott a Kármán-vonalon, amely 100 kilométerre van a Föld felszínétől, és amelyet sokan a világűr határának tartanak.
A szintén brit származású Richard Garriot azonban mind a kettejüknél előbb járt az űrben, miután 2008-ban az egyik első űrturistaként 30 millió dollárért látogatott el a Nemzetközi Űrállomásra. A küldetésben való részvételhez azonban az Ultima Online készítőjének meg kellett tanulnia oroszul, és részt kellett vennie a hagyományos űrhajóskiképzésen is.
Garriot volt az első Titanichoz tartó magánexpedíció szervezője is, sőt elmondása szerint az a merülés is majdnem tragédiával végződött, amikor a roncsot megzavarták, és lehetetlenné vált a kommunikáció. Akkor végül sikerült a felszínre jutni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.