Az amerikai piac – amely a befektetések több mint fele – az előző év azonos időszakához képest 17 százalékkal bővült 2018 harmadik negyedévére, és ez jelentősen hatott a globális ingatlanbefektetési piac növekedésére is. A bővülést olyan jelentős vállalati tranzakciók erősítették, mint például a GGP 15 milliárd dolláros felvásárlása a Brookfield által, és a Prologis 8,5 milliárd dolláros ügylete a DCT Industrial Trust megvételével. A vállalati tranzakciók nélkül az amerikai ingatlanbefektetések volumene a harmadik negyedév végéig 2,3 százalékkal nőtt. A legvonzóbb részpiacok, a szálloda- és társasházi ingatlanok jelentős, 23 és 14 százalékos bővülést tudtak felmutatni.
Az APAC (Ázsia és a csendes-óceáni térség) befektetési forgalma a harmadik negyedévben 29 százalékkal esett vissza a tavalyi, erősnek számító harmadik negyedévhez képest, a dél-koreai befektetési piac kivételével, amely a térség egészével 29 százalékkal növekedett néhány jelentős irodaingatlan-tranzakciójának köszönhetően. Az idei év első három negyedévében a teljes forgalom 9,7 százalékkal csökkent a régióban, de (a dél-korei mellett) Új-Zéland, Tajvan és Hongkong is erőteljesen növekedett a jelentős irodaingatlan-befektetések következtében. Számos más piacon, különösen Kínában, a befektetői hangulatot befolyásolták az Egyesült Államokkal fennálló, növekvő kereskedelmi feszültségek és a jelentős tőzsdei volatilitás is.
Az európai ingatlanbefektetési forgalom 1,5 százalékos növekedést mutat 2018-ban a tavalyi rekordév után. A harmadik negyedévben az európai befektetési volumen 80,5 milliárd dollár volt, az idei év volumennövekedését nagyrészt a Németországban, Franciaországban és Spanyolországban tapasztalt erős befektetési aktivitás vezérelte. A Németországban 2018 első három negyedévében mért 22,7 milliárd dolláros befektetési forgalom 12 százalékkal haladja meg a 2017-es év hasonló időszakának volumenét. Bár a növekedés Franciaországban a harmadik negyedévben csökkent, az első három negyedévi befektetési forgalom a válság előtti csúcsnak számító 2007 óta a legmagasabb.
A magyar kereskedelmi ingatlanbefektetési piacon az első három negyedévben 1,1 milliárd eurót költöttek a befektetők. A harmadik negyedévben számos nagy tranzakciót zártak le, és így a negyedév csak kicsit marad le a rekorder 2007-es év hasonló időszakától. Külföldi befektetők két jelentős bevásárlóközpontot (Mammut és Premier Outlet Center) is megvásároltak. Ezek az ügyletek fontos helyi és külföldi tőkeforrások jelenlétéről tanúskodnak, ami egyedülálló a kelet-közép-európai régióban. Az ingatlan-tanácsadó előrejelzése szerint a jelenleg tárgyalások alatt álló tranzakciókkal a magyar piac jó úton halad afelé, hogy a harmadik legjobb évét zárja 2018-ban, nagyjából 1,7 milliárd euróval.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.