Többségében nagy örömmel fogadták a magyar vásárlók a közösségi oldalakon azt a hírt, hogy a Primark nemzetközi divatáruházlánc bejelentette, megnyitja első üzletét Magyarországon, méghozzá a budapesti Aréna Mallban. Sőt, a hozzászólók egymásra licitálva írták meg, milyen más cégeket látnának szívesen hazánkban. (A hír hallatán gyorsan össze is hasonlítottuk a fast fashion márkák árait, hogy megéri-e majd a Primarkban vásárolni.)
A legnépszerűbb talán a Kaufland nevű német hipermarketlánc volt, amely a Schwarz-csoporthoz tartozik, akárcsak például a Lidl.
Évekkel ezelőtt akadtak olyan lengyel sajtóhírek, amelyek arról szóltak, hogy a Tesco kivonulhat Magyarországról, és a Schwarz-csoport venné át az érdekeltségeit, majd az üzleteket át is alakítaná Kaufland-kompatibilissé, ám ebből a pletykából a mai napig nem valósult meg semmi. Az áruházláncnak több mint 1000 üzlete van Németországban, Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban, Romániában, Bulgáriában és Horvátországban.
Szintén népszerű reakció volt a Facebookon a német élelmiszerlánc, a Billa „visszacsábítása”, amely jelenleg leginkább az osztrák piacon aktív, de üzemeltet boltokat Csehországban, Szlovákiában, Bulgáriában is. Magyarországon is jelen volt 2002-ig, 21 üzlettel, Budapest mellett többek között Sopronban, Békéscsabán, Miskolcon és Debrecenben is, ám bő 20 évvel ezelőtt a SPAR megvásárolta a hazai láncot. A Billa Horvátországban is a SPAR-nak adta el üzleteit 2017-ben, Romániából és Olaszországból a Carrefour „segítségével” vonult ki, Lengyelországban pedig a E.Leclerc-kel állapodott meg.
Több hozzászóló a világ egyik legnagyobb kiskereskedelmi cégét, a Walmartot emlegette – egyébként még 2015-ben akadtak olyan sajtóhírek, amelyek az érkezését vizionálták, ugyancsak a Tesco helyett –, illetve az Egyesült Királyság második legnagyobb szupermarketláncát, a Sainsbury’s-t.
Utóbbi még tavaly, az ünnepek előtt bejelentette, 50 millió fontot költ el azért, hogy megfizethetőbbé tegye a karácsonyt a vásárlók számára, emellett ígéretet tett arra, hogy a következő két évben 500 millió fontot költ, hogy alacsonyan tartsa az árakat. A cég úgy véli, a tervezett 550 millió font a legmagasabb összeg, amelyet valaha az árinfláció elleni küzdelemre fordítottak.
Többen hiányolják a Marks & Spencert is, amely 2017-ben zárta be utolsó boltjait Magyarországon, a Westendben és a Duna Plázában, illetve szívesen vásárolnának itthoni Sephora-üzletben test- és szépségápolási termékeket.
Ki volt a Primark titokzatos alapítója, aki csak testőrökkel mert kimenni az utcára?A nyilvánosságot kerülve élte az életét az évtizedek alatt az egyik legolcsóbb ruhamárkát felépítő Arthur Ryan, akinek tragédiák is végigkísérték az életét. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.