Az eredmény abból a vizsgálatból adódik, amelyet a DLC Research and Mind Lab kutatóintézet végzett el, az Ile of Man sziget kormányzatának megbízásából.
A kis csatorna sziget azért rendelte meg a tanulmányt, mert minden áron – és tömegesen – szeretne sikerese vállalkozókat oda csábítani. A kutatók az 500 legnagyobb vállalat közül 100-nál folytattak felmérést, aminek alapján kiderült, hogy az első számú vezetőknek csak a negyede ért el fiatalon számottevő tudományos előmenetelt, közel felük viszont kifejezetten jó volt valamilyen sportban, amin felül egy további jelentős hányad válaszolta azt, hogy a sporttevékenység kifejezetten segítette a pályája építése során.
A legnagyobb arányban valamilyen csapatjátékban – labdarúgás vagy rögbi – jeleskedtek, viszonylag kevesen voltak azok, akik diákkorukban egyéni sporteredménnyel tűntek ki, például az úszásban, vagy olyan küzdősportban, mint a birkózás vagy az ökölvívás. A közölt válaszok egy részét ismertetve a Financial Times idézi egy sikeres ingatlanfejlesztő cég vezetőjét, aki szerint a saját munkája inkább művészet, semmint tudomány.
A BAE korábbi vezetője szerint - az elvont-elméletieskedéssel szemben - a gyakorlat és a praktikus cselekvés a a döntő. Mások szerint a sikerhez arra van szükség, hogy egy elképzelést valaki - egy csoport számára - le tudjon fordítani akciók sorozatává. A londoni lap emlékeztet a Waterloo csatát megnyerő Wellington herceg kijelentését, amely szerint a nagy győzelmek titkát az Eton College sportpályáin és udvarában kell keresni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.