Fejlődik az európai bűnözés, az elkövetők egyre ügyesebbek, és szervezettebbek, tevékenységük határokon ível át - írja a magazin. A kontinens országai között első helyen Töröksország áll, ahol a vizsgált időszakban 18,6 százalékos emelkedést mértek. Az uniós csatlakozásra váró államban a szervezett bűnbandák elsősorban kaszinókban, éjszakai lokálokban tevékenykednek, emellett prostitúcióval foglalkoznak.
A tízes lista utolsó helyén Skócia szerepel. Itt nem nőtt ugyan jelentős mértékben a bűnözés, a szám azonban eredendően magas: 2006-ban 29 378 bűnesetet regisztráltak. Magyarország Skóciával megegyezően 0,8 százalékos növekedést ért el, nálunk leggyakoribb a drogkereskedelem, amivel kapcsolatos bűnesetek száma megduplázódott a vizsgált időszakban. Országunk tranzitállomása a Közel-Keletről Törökországon át érkező kábítószer-szállítmányoknak. A statisztikák szerint Magyarországon a bebörtönzöttek száma három év alatt 10,7 százalékkal csökkent, azzal együtt, hogy sokan nem itt követik el a bűncselekményeket, vagy nem emelnek ellenük vádat.
Magyarországot megelőzi Lichtenstein, amiről bár csak keveseknek jut eszébe a bűnözés aggasztó mértéke, az ország méreteihez képest arányosan jelentős a fehérgalléros bűnözés jelenléte.
A listán többek között ott van még Görögország, Spanyolország, Ciprus és Olaszország is, a dobogón pedig a már említett Törökországon kívül Szlovénia és Lettország. A listán szereplő országok többségében egyébként csökkent a betörések és autólopások száma, de nőtt az erőszakos bűncselekményeké és droggal összefüggő ügyeké.
A lista (a bűnözés növekedése 2003-2006):
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.