Az előző évekhez képest ez a magas elfogási arány komoly előrelépést jelent, ami elsősorban a rendszeres vagyonvédelmi ellenőrzéseknek köszönhető.
Legtöbbször, 105 esetben tolvajok adtak munkát a bűnügyi szolgálatnak, amelynek a dolgát megnehezíti, hogy az alkalmi és profi szarkák gyakran nem magyar területen, hanem külföldi állomáshelyeken veszik el mások értékeit.
A repülőtereken, illetve járatokon előforduló lopások 60 százalékában az utasok személyes vagyontárgyai tűnnek el. A tolvajok gyakran alkalmazott módszere az utasok által a fedélzeten felejtett tárgyak, illetve a kézi poggyászban tartott értékcikkek elemelése.
Az autópályákra, pályaudvarokra jellemző „trükkös lopások” megjelentek Ferihegyen is, az erre szakosodott bűnözők különösen a magányos utasok figyelmetlenségét igyekeznek kihasználni.
A szervezett bűnözők kedvelik a gazdag utasokat. Egy japán üzletembertől közel 1 millió Ft-ot érő laptopját és fényképezőgépjét lopták el, egy diplomata feleségnek pedig különleges ékszereit emelték el, melyek közel 2,5 millió Ft-ot értek.
A trükkös lopás másik módja a gyakran előforduló „leszólításos módszer”, amikor a két elkövető közül egyik feltartja a kiszemelt áldozatot, mialatt a társa „lenyúlja” az értékeit.
A Ferihegyi lopások nem minden esetben a trükkös tolvajok számlájára írhatók. A bűnügyi nyomozóknak időnként szembesülni kell azzal, hogy egy-egy megtévedt reptéri alkalmazott a tettes.
Az alapos és kiterjedt nyomozásnak köszönhetően az esetek többségében kézre kerülnek a tettesek, ami különösen akkor vigasztalja a sértetteket, ha a lopott holmi is előkerül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.