"A felmérés nyilván nem bír statisztikai relevanciával, de valahol mégis megmutatja, hogy ahol hamarabb ellopják a kerékpárt, az a körzet veszélyesebb" - idézi a 37 éves publicistát a Reuters.
Mariano Pasik a lopásokat rejtett kamerával felveszi, amit az interneten közzé is tesz. (Igaz, a tolvajok arcképét elmossa.) Hosszú távon szeretné, hogy mások is csatlakozzanak kezdeményezéséhez, hogy akár egy világméretű biztonsági indexet össze lehessen állítani - mint ahogy a vásárlóerő-paritást a The Economist a Big Mac indexszel méri, mondta az újságíró.
Az újságíró szerint a projekt részben művészet, részben valóságshow, részben újságírás és részben szórakozás. A videókon látni, hogy nem profi tolvajokkal van dolgunk, nem olyan emberekkel, akik lopni indultak el otthonról. Egyszerűen nem bírnak a kísértéssel és úgy döntenek, bűncselekményt követnek el" - mondta Pasik. "Gondolkodnak, gondolkodnak, elmennek, visszajönnek, telefonálnak; őrült dilemmában vannak magukkal. Az egész sokkal inkább a jó és a gonosz harcáról szól, semmint a bicikliről." Eddig a tesztek során egyetlen női tolvaj nem fordult elő.
Kiemeli: tervének része, hogy bemutassa, a média hozzáállása a bűnözéshez szintén a probléma része. Az embernek teljesen torz képzetei vannak, hol milyen gyorsan tűnik el egy bicikli. Az utolsó közzétett videón egy áldatlan kerületben egy óráig tartott, míg ellopták - míg korábban a fő bevásárló utcán valóban csak percek kérdése volt eltűnése.
A honlap látogatói önként felajánlottak kerékpárokat az újságírónak, Uruguay-ból és Spanyolországból pedig már saját tesztek is beérkeztek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.