A keszthelyi országgyűlési képviselő, a BFT-ben a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács küldöttje, elmondta: az elÕkészítés 2003-ra nyúlik vissza, akkoriban a keszthelyi kistérség vállalta fel ezt a feladatot. Nem titkolta, hogy több kérdés is nyitott, mert az érintett települések egy része még bizonytalan, és az sem körvonalazódott pontosan, hogy milyen kategóriában is pályázna a térség, amely most kultúrtájként szerepel a várományosok listáján - írja az Index a távirati irodára hivatkozva.
Több település részéről is felmerültek aggályok, hogy érdemes-e a cím elnyerésére pályázni, mert például a beruházásokat, a beépíthetÕséget korlátokhoz köti a világörökség részévé nyilvánítás. Nagy előnyként jöhet számításba ugyanakkor, hogy a világon számos turista kifejezetten szívesen keresi fel azokat a területeket, ahol ilyen látnivalókkal, értékekkel találkozhat - mondta Mohácsi József.
Nem eldöntött még az sem, hogy a kulturális örökség vagy a természeti kincs kategóriáját célozza meg a régió. Van olyan elképzelés ugyanis, amely szerint csak a hévízi gyógytó forrását, mint természeti kincset nyilváníttatnák a világörökség részévé. A pályázatért dolgozó bizottságban a három érintett megye egy-egy képviselője, a zalai Mohácsi József mellett, Sárdi Árpád (MSZP-SZDSZ), a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke, valamint Bóka István (Fidesz-KDNP-MDF), Balatonfüred polgármestere vesz részt szavazati joggal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.