A zöldtárcához tartozó Őrségi Nemzeti Park – amely érintett ügyfélként fellebbezési joggal rendelkezik az osztrák engedélyezési eljárásban – fellebbezést nyújt be a Bécsi Környezetvédelmi Szenátushoz, az ügyben másodfokú döntési jogkörrel rendelkező hatósághoz. Az építési engedély ellen negyven napig lehet fellebbezést benyújtani, melyet szövetségi szinten bírálnak majd el.
Mint ismeretes, a hivatalos magyar álláspontot és a konzultatív csoport felállítását tavaly szeptemberben a magyar kormány is határozatba foglalta. A magyar álláspont szerint a hulladékhasznosító művet az országhatártól lényegesen távolabbi helyen kell felépíteni, és a közös konzultatív csoport feladata a mindkét fél számára elfogadható alternatív helyszín kiválasztása. Az ősszel két alkalommal tárgyaló konzultatív csoportban Szentgotthárd polgármestere és Burgenland tartomány vezetői is részt vettek.
A határon átnyúló környezeti hatásokról szóló Espoo-i Egyezmény nyújtotta keretek között hazánk hatásviselő félként már korábban bekapcsolódott a hulladékégető engedélyezési eljárásába. A magyar fél azt javasolta az engedélyező hatóságnak, hogy a tervezett formában ne fogadja el a beruházást. A magyar álláspontot az Espoo-i Egyezmény szerint mérlegelnie kell a burgenlandi hatóságnak, hazánknak vétójoga azonban nincs az eljárásban.
Ezzel párhuzamosan a zöldtárcához tartozó Őrségi Nemzeti Park – továbbá az önkormányzat, számos szentgotthárdi lakos és szervezet - helyi érintett félként is bejelentkezett az osztrák engedélyezési eljárásba, jogorvoslati lehetőséget is biztosító ügyféli jogosítványokkal. Ennek nyomán van most lehetőség az engedély megtámadására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.