Droppa György a Klubrádió Megbeszéljük c. műsorában azt mondta: követeli az 56-os Intézettől, hogy mutassa be bizonyítékait. A környezetvédő látni akarja a beszervezési okiratokat, az aláírását, a jelentéseit, esetleges pénzfelvételt, vagy mint mondta: számoljanak be egyetlen egy olyan esetről, mikor a titkosszolgálatok, vagy bármilyen más szerv könnyítette az életét.
Az 56-os Intézet tegnap honlapot indított Nagy Imre és mártírtársai újratemetéséről. Itt nyilvánosságra hozzák, hogy szerintük kik voltak beszervezett ügynökök a Kádár-érában. Az intézet név szerint is felsorolja azokat, akik ügynökként részt vettek 1989. június 16-án Nagy Imre és társainak újratemetésén.
A 181 fedőnévből 110-et sikerült azonosítania az intézetnek, szerintük Droppa György mellett köztük van dr. Bárándy György ügyvéd, az 1991-ben elhunyt kisgazdapárti Vörös Vince, Kurucz János, aki egykor az SZDSZ sajtósa volt, Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő és Tőke Péter újságírót, aki az akkori Reform című lap munkatársa volt. Az 1989-ben ügynöki munkát végzők között említik még Csongor Balázst, a Fidesz alapító tagját, Olajos Csabát, az MDF alapító tagját, Spánn Gábort, az MTV gyártásvezetőjét is.
Droppa György a Megbeszéljük c. műsorban arról beszélt, hogy ott volt Nagy Imre és mártírtársai temetésén, és arra másokat is buzdított. Mint mondta: ott álltunk, nemzeti színű karszalaggal, mint a temetés rendezői. Az esemény békés lebonyolításán őrködtek, ahol amúgy semmilyen rendbontás nem volt. Ezt a karszalagot ma is őrzi – tette hozzá.
Droppa György azt mondta: aktív részese volt a rendszerváltásnak, rendszeres találkozókat szerveztek azon a két vendéglátóhelyen, melyet üzemeltett. A környezetvédő elmondta: egyszer ugyan be akarták szervezni, próbálták megfenyegetni, de nemet mondott. Hozzátette: az ügyben feljelentést fog tenni.
A TV2 Tények c. műsorának Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő azt mondta: nem érti, hogy került a listára a neve. Kurucz János az Indexnek azt nyilatkozta: 1977-ben valóban aláírt a kémelhárításnak, majd átkerült a belső elhárításhoz, "de nem súgott be senkit, nem ártott senkinek". Bárándy György azt nyilatkozta: nem működött együtt az állambiztonsággal, de azt nem tagadta, hogy néha megkeresték "ezzel vagy azzal". Egy példát is említett: "a francia nagykövet megkért, hogy kérdezzem meg, mi van az egyházügyi hivatalban", amit teljesített is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.