Brendan Quine, Raj Seth és George Zhu Kevlar-polietilén anyagból készítené el az "égig érő tornyot". Minden részegység 150 méter hosszú és 230 méter széles lenne, belsejében két méteres átmérőjű felfújható csövekkel. A szerkezetet valamilyen gázzal, például héliummal fújnák fel. A teljes építmény mintegy 800 ezer kilogrammot nyomna, ez a jelenlegi legnagyobb szupertanker tömegének kétszerese – írja a New Scientist.
A tudósok egyelőre csak egy 8 elemből álló, 7 méter magas méretarányos modellt készítettek el. A valódi torony működtetéséhez aktív kiegyensúlyozó rendszerekre lenne szükség. A berendezés előnye, hogy nincs szükség motorra a működtetéséhez és ha néhány modul elromlik, az sem okoz katasztrófát.
Brendan Quine szerint a 20 kilométeres magasságból az érdeklődők gyakorlatilag az űrt kémlelhetnék, anélkül, hogy a súlytalanság problémáját le kéne küzdeniük. A torony tetejéről minden irányban 600 kilométeres távolságra lehet ellátni, a szerkezet a turisztikai célokon kívül időjárási és tudományos megfigyelésekre is használható lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.