A Taróczy Balázs versenyigazgató által összeállított program résztvevői:
Mansour Bahrami: az iráni születésű labdazsonglőr bármerre jár a világon, mindenütt elkápráztatja a közönséget improvizatív játékával és fergeteges mutatványaival. A szinte utánozhatatlan trükkök és megoldások nagymestere tavaly is hatalmas sikert aratott Budapesten, idei, októberi fellépése szinte kötelező minden teniszbarát számára.
Ismét Budapestre jön az ausztrál, Pat Cash. Az 1987-es wimbledoni bajnok igazi egyéniség; ezt bizonyítja mind a pályán, mind azon kívül. A meccseken egyedülálló szerva-röpte játékával és elmaradhatatlan pepita fejpántjával hívja fel magára a figyelmet, míg a „civil” életben a gitár nagymestereként szórakoztat.
Az osztrák tenisz legfényesebb csillaga, Thomas Muster is ismerős lehet minden teniszrajongó számára, a 95-ös Roland Garros bajnok és egykori világelső tavaly ugyanitt a torna egyik legjobb mérkőzését produkálta Sergi Bruguera ellen, és idén is minden esély megvan arra, hogy valami emlékezeteset látunk tőle. Muster a pályán kívül hatalmas zenerajongó, s ki tudja, talán idén is összeáll egy alkalmi zenekar, melyben a dobok mögött Mustert köszönthetjük.
Újra pályára lép a „balkezes zseni”, Henri Leconte. Az 1988-ban Roland Garros döntőig jutó francia sztárról sokan azt tartják, a valaha élt egyik legjobb játékos, akinek nem sikerült az egyéni Grand Slam tornagyőzelem, igaz, egy másik vendéggel párosban már nem talált legyőzőre a hazai salakon. A közönségkedvenc Henri tavaly is emlékezeteset alkotott, egészen a döntőig menetelt, ahol csupán Goran Ivanisevics tudott megálljt parancsolni neki.
A svédek nemcsak acélgyártásban, de a teniszben is szinte márkanévvé váltak – Björn Borg visszavonulása után azonnal átvette a stafétát egy páros, Stefan Edberg és Mats Wilander, akik hosszú évekig uralták a teniszvilágot. Idén a hétszeres Grand Slam győztes, egykori világelső és nem utolsósorban háromszoros Davis-kupa győztes Mats Wilander érkezik Budapestre, aki visszavonulása után sem bírt sokáig távol maradni szeretett sportágától – azóta sportkommentátorként osztja meg hatalmas tapasztalatát nézők millióival. Szintén új vendég hazánkban a franciák másik kedvence, a bohókás Yannick Noah.
A végére hagytunk egy igazi nagyágyút – és a jelző Boris Becker esetében többszörösen is megállja a helyét. A félelmetes fizikai adottságú, született atléta Becker egy új kor kezdetét indította el, amikor mindössze tizenhét évesen megnyerte a wimbledoni bajnokságot – hatalmas adogatásai után joggal nevezték el Bum-bum Beckernek. A hatszoros Grand Slam győztes, egyben valaha élt legfiatalabb wimbledoni bajnok Becker, mára valódi ikonná vált, nem csupán tenisztudása, hanem igencsak mozgalmas magánélete miatt is.
A Tennis Classics 2009 tornát október 10-11-én rendezik meg a Papp László Budapest Sportarénában. A szervezők a tavalyi évhez hasonlóan idén is arra törekednek, hogy minél több hasznos és érdekes hírrel, információval szolgáljanak az érdeklődőknek a www.tennisclassics.hu weboldalon, amelyen hamarosan elérhetőek lesznek a résztvevőkről szóló információk, sajtóanyagok, valamint a tavalyi rendezvénnyel kapcsolatos archív fotók és írások.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.