Az ügyvédnő éveken át sajátjaként kezelte és elköltötte ügyfelei - nála ügyvédi letétben elhelyezett - pénzét. Mintegy 40 millió forintot vett át tőlük, melyből csak 13 millió forint térült meg, annak ellenére, hogy állítása szerint több milliárdos vagyonnal rendelkezik.
A Zalaegerszegi Városi Bíróság tavaly novemberben hozott első fokú ítéletet vele szemben: többrendbeli sikkasztásban és magánokirat-hamisítás vétségében találta bűnösnek, emiatt próbaidőre felfüggesztett 2 év börtönbüntetésre, 5 millió forint pénzmellékbüntetésre ítélte továbbá 26 millió forintot meghaladó mértékű vagyonelkobzással sújtotta és 7 évre eltiltotta az ügyvédi tevékenység gyakorlásától.
A fellebbezés folyán eljárt Zala Megyei Bíróság 2 év 8 hónap letöltendő börtönbüntetést szabott ki a sikkasztóra, az ügyvédi hivatástól pedig végleg, továbbá a közügyek gyakorlásától 5 évre eltiltotta. Fenntartotta az 5 millió forint pénzmellékbüntetést, a 26 millió forintot meghaladó vagyonelkobzást, és az elsőfokú bíróságnak azt a rendelkezését, amely arra kötelezte az ügyvédnőt, hogy ügyfeleinek fizesse ki az elsikkasztott pénzből eddig vissza nem térített 27 millió forintot.
A bíróság súlyosító körülményként értékelte a jelentős értékű sikkasztások többszöri elkövetését és azt, hogy a bűntetteket ügyvédként, az ügyfelei és a közte fennálló bizalmi viszony felhasználásával valósította meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.