Szemben sok más országgal, Magyarországon alapvető gondok vannak a nemzettudattal, és ebben döntő szerepe van a 20. század feldolgozatlanságának – mondta Tölgyessy Péter az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában.
A baloldal uralkodó erejének a szemében mindenki reakciós és fasiszta, aki nem ért egyet az éppen irányadó irányvonallal – mondta Tölgyessy. Akár egy volt kommunista is lehet pillanatok alatt a fasiszták ügynöke.
1956 sok tekintetben fontos fordulat – folytatta az alkotmányjogász. A két vesztes világháború után nagyon rossz hírünk volt a világban, ebből törtünk ki a forradalommal. Újra jó volt magyarnak lenni. 1956 másik nagy jelentősége, hogy a később helyreállított diktatúra vezetői belátták, milyen könnyen összeomolhat a rendszerük. És 1956-tól számítható: a baloldal végképp nem tud mit kezdeni a nemzeti érzéssel.
A baloldal szinte csak a gazdasági növekedésre, sikerre akar összpontosítani, az egyéb szempontokról vagy nem vesz tudomást, vagy nem tartja fontosnak. Példa volt erre a Medgyessy-kormány, amely csak emelni akarta például a béreket, akár forrás nélkül is, mondván, így boldogok leszünk. Pedig világos, hogy a magyar társadalmat lehetetlen pusztán gazdasági növekedéssel boldoggá tenni – jelentette ki Tölgyessy Péter.
Ebből értett meg valamit a jobboldal, de ellentmondásosan. Orbán Viktor megpróbálta a rettenetes magyar borúlátást átváltani derűlátásra – fogalmazott az alkotmányjogász. Hihetetlen érzelmi közösséget tudott teremteni a jobboldalon. A saját legszűkebb közönsége úgy élte meg a kormányzását, mint egy szabályos, új honfoglalást, ugyanakkor azt sugallta, hogy csak az tartozik a nemzethez, aki a Fideszre szavaz, a baloldal eleve ki volt zárva Orbán Viktor világképében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.