BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szerdától nincs elnöke az ÁSZ-nak

Elnök nélkül marad az Állami Számvevőszék (ÁSZ) december 9-től, miután mandátuma lejár. és a parlamenti pártok idáig nem tudtak megegyezni a szervezet vezetőit érintő személyi kérdésekről.

<kapcsolodo_temakm>Kovács Tibor, a bizottság szocialista elnöke szerint az MSZP azt nem tudja elfogadni, hogy a Fidesz kizárólag az ÁSZ elnökének személyében hajlandó megegyezni, míg a 2002. óta betöltetlen alelnöki pozíciókra csak az új kormány beiktatása után tenne javaslatot. A kormánypárti képviselő hangot adott annak az aggodalmának is, hogy a számvevőszék munkája így akár el is lehetetlenülhet az év utolsó hónapjától.

Tállai András, a bizottság fideszes alelnöke fontosnak tartja az ÁSZ működőképességének fenntartását, ugyanakkor úgy véli, hogy a számvevőszék alelnökök nélkül is kiválóan tud működni.

Az ÁSZ vezetőit jelölő bizottság novemberben három zárt ülést is tartott. A tanácskozások után nyilatkozó politikusok szavaiból az derült ki, hogy a jelenlegi elnök, Kovács Árpád újraválasztását akár valamennyien el tudnák fogadni, azonban a hosszú ideje problémás alelnökök kérdését nem tudták lezárni.

Az MSZP Göndör István szocialista frakcióvezető-helyettest javasolta az egyik alelnöki tisztség betöltésére, amit Kovács Tibor azzal magyarázott, hogy az MSZP "tudomásul vette, és alkalmazkodik" az ellenzék azon elvárásához, hogy az ÁSZ alelnöki pozícióira ne elismert szakembereket, hanem a politikai oldalak jelöltjeit válasszák meg. Az ellenzéki frakcióknak ezzel szemben nem sikerült konszenzusos jelöltet állítaniuk a szervezet alelnöki pozícióira.

Kovács Árpád elnöki megbízatása 2009. december 9-én jár le, míg a számvevőszék alelnökeinek személyéről 2002. óta nem sikerült megállapodniuk a képviselőknek.

Az ÁSZ elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság tagjai - Kovács Tibor és Tállai András mellett - Boldvai László (MSZP), Farkas Imre (MSZP), Kékesi Tibor (MSZP), Dancsó József (Fidesz), valamint Rubovszky György (KDNP) és Lakos Imre (SZDSZ). A jelöltállításhoz legalább 6 képviselő támogatására van szükség a 8 tagú bizottságból.

A bizottság elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy mindaddig értelmetlennek látja a bizottság ismételt összehívását, ameddig a képviselőcsoportok nem változtatnak álláspontjukon.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.