A Fidesz fölényes győzelmétől az ország dolgainak javulását várók aránya az átlagosnál nagyobb volt azok körében, akik úgy nyilatkoztak, hogy biztosan elmennek szavazni április 11-én.
A TÁRKI felmérése szerint a JOBBIK szerepét a Fidesz szimpatizánsok inkább romlásnak mint javulásnak gondolják: a Fidesz szavazóinak 51%-a szerint romlana, míg 33%-a szerint javulna az ország helyzete, ha a Jobbik bekerülne a parlamentbe és ott meghatározó ellenzéki erő lenne. Az MSZP szavazók 87% szerint ez csak romlást okozna.
Az aktív, részvételüket biztosra ígérő szavazók között egyébként a Fidesz maximálisan 59 százalékos, az MSZP és a Jobbik 15, illetve 14 százalékos támogatottságra számíthat – ez már a Nézőpont Intézet legfrissebb felméréséből derült ki.
A két kispárt közül az LMP fordulhat rá nagyobb előnnyel a kampány véghajrájára: míg az MDF potenciális támogatottsága csak 3 százalék, az LMP akár 9 százalékot is szerezhet, az egyelőre bizonytalankodó, el nem kötelezett szavazók megnyerésével. Mivel utóbbiak nem mondták, hogy Bokros Lajost szeretnék miniszterelnöknek, a volt pénzügyminiszterrel azonosuló MDF esélye csekélyebb az elérésükre.
A többség egyébként negatívan ítéli meg a Jobbik politikáját: az összes megkérdezett több mint fele ellenzi a Jobbik politikáját, és csak 28 százaléka ért egyet vele.
A legfrissebb adatok alapján a Fidesznek mintegy 3 és félmillió, a szocialistáknak közel 900 ezer, míg a Jobbiknak több mint 700 ezer szimpatizánsa van. Ugyanakkor nem minden párttámogató szavazó is egyben: a Fidesznek 2,9 millió aktív szavazója van, az MSZP-nek több mint 800 ezer, míg a Jobbiknak 700 ezer.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.