„Nem titkolok, nem takargatok semmit. Személyesen nem ismertem Szabó Jánost, a Nemzetvédelmi Egyetem letartóztatott rektorát. Az általa elkövetett, valószínűsített bűncselekmény pedig nincs semmilyen összefüggésben a Honvédelmi Minisztériummal” – fogalmazott Szekeres Imre, akit saját kérésére hallgatott meg a parlament illetékes szakbizottsága.
Természetesen szóba kerültek a hadsereg körüli cégeknél feltárt vesztegetési ügyek, illetve annak háttere is. A tárcavezető erről azt mondta: egy miniszternek egy ilyen korrupciós ügyben csak annyi és csak az a politikai felelőssége, hogy „megnyugtatóan tisztázza a kialakult helyzetet”.
Szerinte a HM Térképészeti Kft-nél történt vesztegetési ügyről nemhogy nem volt, de nem is lehetett tudomása, mert a vállalat önállóan gazdálkodik. „Ebben az ügyben nem a politika fonódott össze a visszaélésekkel, hanem pont ellenkezőleg. A Katonai Biztonsági Hivatal tárta fel az esetet” – szögezte le Szekeres.
A honvédelmi bizottság mai ülésén eredetileg csak a benzintenderrel kapcsolatos közbeszerzési eljárásról lett volna szó. Itt kiderült, hogy sem a képviselők, sem a kormányt képviselő Turi András rendészeti szakállamtitkár nem ismeri a közbeszerzési törvényt.
Ennek ellenére egyhangúlag megszavazták a szabály alóli mentesítést, így már semmi akadálya nincs annak, hogy a rendvédelmi szervek továbbra is a Mol-tól kapják az üzemanyagot. Bár tárgyalás még nem volt, Turi azért elejtette, hogy az orosz tulajdoni többségű, de magyar székhelyű olajipari cég olcsóbban fogja adni a benzint, mint az eredetileg tendergyőztes osztrák OMV.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.