A KPMG adópartnere úgy véli, hogy nagyobb mozgásteret kér az IMF-től az új kormány a költségvetési oldalon, cserébe bevállalhatna az ország olyan lépéseket, amelyeket amúgy IMF is szorgalmaz, mint például a közigazgatási reform.
A Klubrádió reggeli műsorában a szakértő arról is beszélt, hogy szkeptikus a csúcsminisztériumokkal kapcsolatban. Szerinte így is túlterheltek a miniszterek, és egy ponton túl kétséges, hogy valós politikát lehet úgy csinálni, ha egyszerre sok felé kell szakadnia.
Másrészt megemlítette, hogy például a pénzügyminiszternek havonta egyszer-kétszer mennie kell Brüsszelbe, ám, ha több nagy területért felelős, akkor sokkal több időt kell ott töltenie, ami kockázatos lehet a munkamenet szempontjából, főként annak fényében, hogy 2011 első fél évében Magyarország lesz az EU soros elnöke.
Az adóváltoztatásokkal kapcsolatban azt mondta, a szakma a megkezdet adócsökkentési irányt egyhangúlag jónak tartja. Annak a néhány kritikus területnek a megoldása, melyben vita van – családi adózás, egykulcsos vagy maradjon a jelenlegi progresszív adózás – legalább négy hónapot igényel, mire azokban döntést lehet hozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.