BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatan, akik berobbantak a leggazdagabb magyarok közé

Az talán senkinek nem okozott meglepetést, hogy még mindig Demján Sándor vezeti a leggazdagabb magyarok TOP 100-as listáját, az viszont valószínűleg sokaknak böki a csőrét, hogy a válság közepette hogy került be a rangsorba 6 „új” üzletember.

Anka Márton, Zelnik István, Csipak Péter, Töröcskei István, Szemerey Tamás, Zettwitz Sándor – ők azok az üzletemberek, akiknek egyetlen év leforgása alatt sikerült olyan vagyont felhalmozniuk, amellyel felkerültek a Napi Gazdaság 100 leggazdagabb magyart felsorakoztató listájára.

Az „újoncok” közül Anka Márton a becsült 50 milliárd forintos vagyonával az előkelő 7. helyen végzett a 100-as listán. A 37 éves informatikai zseni az alapítója és többségi tulajdonosa a mintegy 90 milliárd forint értékű, bostoni központú, Budapesten és Szegeden is szoftverfejlesztő központot létrehozó és működtető LogMeInnek.

A 20. helyen ismét egy új arc néz vissza az olvasóra Zelnik István személyében, aki műkincs-gyűjtési szenvedélyének köszönhetően nagyjából 26 milliárd forintos vagyonra tett szert. Egyes szakértők becslése szerint  a 60 éves műkedvelőnek csaknem 300 milliárd forint értékű műkincsgyűjteménye van.

A legfiatalabb újonc, a 39 éves Csipak Péter becsült vagyona 16 milliárd forint, amely a 100-as listában a 32. helyre volt elegendő. Az ingatlanfejlesztési és ingatlanbefektetési nagyágyú nevéhez a belváros két legnagyobb ingatlanfejlesztési projektje, a Fashion Street és a Main Street fűződik.

A médiában jelentős részesedéssel bíró Töröcskei Istvánt sokan a legtapasztaltabb magyar pénzügyi szakembernek tartják. Becsült vagyona 11,9 milliárd forint, amellyel egészen a 41. helyre verekedte fel magát a leggazdagabbakat tömörítő listán. A 60 éves üzletember legutóbb az SPE Bank megvásárlásával irányította magára a figyelmet.

A lista 42. helyezettje szintén egy „újonc” Szemerey Tamás személyében, akinek becsült vagyona 11,8 milliárd forint. Az 57 éves üzletember az energetika, az ingatlanfejlesztés és a vendéglátás területeken egyaránt otthonosan mozog.

Zettwitz Sándor ugyan nem járult hozzá a vagyoni helyzetének kiteregetéséhez, a listán így csak sejteni lehet, hogy az 55. hely mekkora vagyont tükröz. A 75 éves üzletember a 77 Elektronika tulajdonosa, a cég példa értékű fejlesztéseiért 2002-ben elnyerte a Nemzeti Innovációs Nagydíjat.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.