A jelölési javaslatot azóta már tárgyalja a párt választmánya, és ha támogatjásukról biztosítják, a hétvégi kongresszus dönthet Balogh András államfőjelöltségéről.
Mint ismert, a Népszabadság mai száma írt arról, hogy az MSZP Balogh Andrást indítaná a közelgő államfőválasztáson.
A nagykövet jelezte, tisztában van a parlamenti erőviszonyokkal, ennek megfelelően elsősorban megtiszteltetésnek, illetve a nyilvános megszólási lehetőségnek tartja a felkérést. Az utóbbival – amennyiben a szocialisták választmány és kongresszusa támogatja – mindenképp élni kíván: az ország jelen nehéz helyzetében, a politikai megosztottság közepette, a pártpolitikán felülemelkedeve szeretne szót emelni a társadalom szociális megosztottsága ellen.
Balogh Andrásnak meggyőződése, hogy a mai politikai problémákat nem elég politikai eszközökkel orvosolni, mert azok hátterében a társadalom szociális kettészakadása áll. Szerinte – reformkori kifejezéssel éve – nemzeti érdekegyesítésre van szükség a legszegényebbek és a leggazdagabbak között.
Balogh András eredetileg az egyetemi szférában kezdte pályáját: az ELTE Új- és legújabbkori egyetemes történeti tanszékének oktatójaként. A nyolcvanas évek második felétől a Magyar Külügyi Intézet munkatársa, 1994–99 között igazgatója volt. Ázsia-kutatóként többször nyert ösztöndíjat indiai egyetemekre, az új-delhi Nehru Egyetemen posztgraduális programjában pedig oktatóként is közreműködött.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.