Előfordulhat ugyan, hogy az EU ideiglenesen megszakítja a kapcsolatot a szabályszegő tagállammal, ahogyan azt 2000-ben az osztrák Haider szereplése kapcsán tette, ennek azonban kevés az esélye Magyarország tekintetében – mondta a The Guardiannek Charles Grant.
A Centre for European Reform elnöke úgy fogalmazott: sokakkal egyetemben őt is aggasztják a magyarországi események, de fontos leszögezni, hogy Magyarország továbbra is demokrácia. Az elemzők valószínűbbnek tartja, hogy a magyar kormány rövidesen csökkenti ellenállását az uniós nyomással szemben és "megszelídül", az EU és az IMF segítségét kérve.
A kettős mérce alkalmazására figyelmeztet Susi Dennison, a European Council of Foreign Relations munkatársa. A szakértő felhívja a figyelmet arra, hogy számos ország megsérti az EU szellemiségét: Olaszország és Málta a bevándorlók kezelésével okoz gondot, Franciaország és Szlovákia a roma kérdésben ítélhető el. A Human Rigths Watch 2010-es jelentés számos tagállamot marasztal el emberi jogi ügyekben, Magyarországot azért "szúrta ki" Brüsszel, mert kis mérete miatt könnyű célpont – vélte Dennison.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.