Irán nem ott tart, ahol eredetileg tervezte, ettől azonban folytatja nukleáris programját, az urániumdúsítást és a rakéták gyártását, amelyekkel nemcsak Izraelt, hanem Európát, sőt s világ távolabbi országait is el tudja érni. Mint mondta, ha az Egyesült Államok alulmaradna az Irán elleni küzdelemben, akkor teljesen más világrenddel kell szembesülnünk, s Amerika sem lenne az, amit 1945 óta ismerünk.
Dan Meridor csak remélni tudja, hogy Irán nem éri el a célját. Felhívta a figyelmet arra, hogy nem készülnek katonai megoldásra, inkább az Egyesült Államok és más országok bevonásával politikai, diplomáciai, gazdasági kampányt folytatnak annak érdekében., hogy megakadályozzák Iránt nukleáris céljainak elérése érdekében. De szerinte minden opció lehetséges.
Szerinte Irán helyzete más, mint az egykori Szovjetunió: Az iráni atomfegyver előállítása az atomfegyverek elterjedését megakadályozó nemzetközi szerződés végét jelentené. Irántól tartva az arab országok is nukleáris kapacitásokat akarnak. Ez a WikiLeaks dokumentumokból is kiderül. Szerinte mindenkinek össze kellene fogni, hogy leállítsák Iránt.
Mint ismert, harminc év után először iráni hadihajók kelhetnek át a Szuezi-csatornán Szíria felé, állítólag egy katonai gyakorlat miatt. A eredetileg szerdára tervezett átkelést végül bizonytalan időre elhalasztották.
Az AP információi szerint egy fregatt és egy szállító hajó kel át szerdán a Szuezi-csatornán, ilyenre harminc éve nem volt példa. Irán közlése szerint a két hadihajó haditengerészeket szállít Szíriába egy hadgyarkorlatra, Teherán visszautasította az izraeli kormány kijelentését, miszerint az intézkedés provokáció.
Az iráni Fars hírügynökség jelentése szerint az 1 500 tonnás Alvand nevű fregatt alapesetben torpedókkal és elhárító rakétákkal van felszerelve, míg a kíséretében lévő, 33 ezer tonnás Kharg 250 fős személyzetet és akár három helikoptert is szállíthat. Mindkét hajót Nagy-Britanniában építették a hetvenes években, az iszlám forradalom előtt.
Benjamin Netanyahu izraeli miniszterelnök elítélte az iráni akciót, azzal vádolva az országot, hogy profitálni próbál a jelenleg a közel-Keleten tapasztalható válságból. Ali Hamenei ajatollah ugyanakkor ma azzal vágott vissza, hogy rákos daganathoz hasonlította Izraelt, amelynek cionista kormánya okolható a térség politikai és gazdasági destabilizációért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.