BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyaráz a Fidesz:"Brüsszel van értünk, nem mi Brüsszelért"

Brüsszel van értünk, nem mi vagyunk Brüsszelért. Nem nekünk kell tehát feltétlenül és minden szempont szerint igazodni ahhoz, amit ott szeretnének, hanem arra kell használnunk Brüsszelt, amire való: közös érdekeink és értékeink érvényesítésére – így értendő Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint Orbán Viktor március 15-i ünnepi beszédének kijelentése, miszerint nem hagyjuk, hogy Brüsszel diktáljon nekünk.

A Duna Televízió Közbeszéd című műsorában szerda este nyilatkozó államtitkár szerint az ellenzéknek nem az utcáról kellene üzengetnie az alkotmányozás folyamatába, hiszen a parlamentben is elmondhatná a véleményét. Megtudtuk: a médiatörvény kapcsán az Erzsébet-hínál tartott demonstráció okán sem nyitja meg ismét a médiatörvényt a kormány, mivel a legutóbbi módosítással teljesítették az Európai Bizottság vonatkozó elvárásait.

A témával kapcsolatos blogbejegyzésünket itt olvashatja!

“Az Európai Unió egy olyan társulása az európai államoknak, amit maguk az államok hoztak létre azért, hogy az államok érdekeit és a mindannyiunk által osztott közös európai érdekeket képviselje. Ez egyértelműen arról szól, hogy Brüsszel értünk van, és nem mi vagyunk Brüsszelért”- így reagált Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár a Közbeszéd felvetésére, hogy miként kell értelmezni Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédének azt a kijelentését, miszerint nem hagyjuk, hogy Brüsszel diktáljon nekünk.

Az államtitkár hozzátette: meg kell fordítani azt a gondolkodást, ami az elmúlt nyolc évben is jellemezte Magyarország irányítását. “Nem nekünk kell igazodni feltétlenül és minden szempont szerint ahhoz, amit ott szeretnének, hanem arra kell használnunk Brüsszelt, amire való. Érvényesítjük a saját érdekeinket, és érvényesítjük azokat a közös értékeket, amelyek Európában megjelennek” - szögezte le Kovács Zoltán, hozzáfűzve: Magyarország most éppen abban a fázisban van, amikor részben újradefiniálja saját szempontjait, illetve megpróbálja érvényesíteni azokat a szempontokat, amelyeket az elmúlt években, 2004 óta csak kevéssé érvényesítettek.

Jobb a statiszta, mint a pártszimpatizáns

Igaz-e, hogy voltak a március 15-i ünnepségen, a Múzeum-kertben olyanok is, akiknek fizettek a részvételért? - vetette fel a Közbeszéd. 
Valóban , a műsor elkészítésekor volt egy olyan koncepcionális elem, amely a Nemzeti Múzeum lépcsőjén egy kb. ötszáz fős tömeget képezett. Ők statiszták voltak, kilenctől délig végeztek munkát - ismerte el Kovács Zoltán, jelezvén, nem is csináltak titkot abból, hogy ez a műsor koncepciójának része lett volna. “Egyszerűen az történt, hogy a rendezvény szervezője, legjobb tudása szerint a szabályok betartásával gondoskodott arról, hogy a művészeti koncepció elemét képező statiszták is ott legyenek a terepen. Ez sokkal szerencsésebb, mintha arról szólnának a hírek, hogy a nemzeti ünnepen – ami a kormány rendezvénye és nem egy pártrendezvény – pártszimpatizánsokkal töltöttük volna fel az ünnepi műsor megfelelő helyeit”- szögezte le a kommunikációs államtitkár.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.