Szerinte a Líbiában zajló felkelés részben annak a korrupcióval szembeni fellépésnek a következménye, amelyet az olajból származó jövedelemmel történő visszaélés táplált. "Nagyobb átláthatóságra és felelősségre vonhatóságra" van szükség az olyan termelők részéről, mint Oroszország vagy Szaúd-Arábia - fejtegette. Líbia óriási gazdagságot produkált, amelyet viszont Kadhafi mint sajátját elvette, és most a nép felkelt ellene" – fogalmazott Soros.
A milliárdos azt jósolta, hogy az iráni rezsimet a "legvéresebb forradalom" fogja megdönteni. Szerinte az Egyesült Államoknak és Európának erőteljesebben kell támogatniuk a Líbiában és másutt végbemenő forradalmakat, hogy a létrejövő új rezsimet együttműködjenek majd a Nyugattal.
Ami most a Közel-keleten történik, nagyon hasonlít ahhoz, ami a volt Szovjetunióban történt 1989-91-ben – emlékeztetett. Ám akkor egy a Nyugattal szemben ellenséges rezsimet tett tönkre a forradalom. Most viszont a Nyugat által támogatott rezsimekről van szó, ezért a Nyugatnak vissza kell szereznie az ott élő népek hűségét azzal, hogy támogatja a demokratikus átmenetet – szögezte le az üzletember.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.