A Handelsblatt, a német üzleti körök lapja Rainer Wendtet idézte, aki szerint "Németország a valóságban hamis társadalompolitikájával a brit viszonyok felé vezető úton van". A rendőrszakszervezet vezetője úgy látja, hogy a fiatalok a jövő miatti aggodalmaikkal magukra maradnak. A családok és az iskolák reménytelenül túlterheltek a nevelési feladatokkal
Miközben Erhart Körting berlini belügyi szenátor a Reutersnek azt állította, hogy Németországban nem jöhet létre a brithez hasonló "robbanékony elegy" a társadalomban, Wendt ennek ellenkezőjét állítja. A rendőr a reménytelenség, a jövő miatti aggodalom és a düh robbanékony keverékét véli felfedezni a német társadalomban és állítja: a fő gond az, hogy Berlin eltávolodott a mindennapi élet realitásaitól. A szakszervezeti vezető arra figyelmeztetett, hogy a német szövetségi kormány, ha akarna, sem tudna hatékonyan közbelépni egy esetleges vészhelyzetben, mivel szisztematikus létszámleépítésekkel a működésképtelenség határára került a rendőrség.
Wendt hangsúlyozta: Berlin szemében a piaci szempontok megelőzik a társadalmi érdekeket. A főrendőr a futballmeccseken kialakuló, sokszor erőszakossá fajuló tüntetéseket hozta fel példaként. Szavai szerint a kormányt minden alkalommal meglepi, amikor a szélsőségesek összecsapnak egy-egy mérkőzés után, megmutatva, hogy Németországban is elképzelhető lehet a brit zavargásokhoz hasonló eszkalálódó erőszaksorozat.
Hemlut Anheier szociológus részben egyetért Wendttel, hangsúlyozva, hogy a német társadalom helyzete alapvetően eltér a brittől, ugyanakkor hosszú távon itt is kialakulhatnak az angliaihoz hasonló zavargások. "Még van esély arra, hogy Berlin hidakat építsen a bevándorlók felé" – fogalmazott a szociológus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.