A Haaretz tudósítása szerint Netanyahu és Barak már meggyőzte a korábban a tervet ellenző külügyminisztert, Avigdor Liebermant a támadás szükségességéről és jelenleg azon dolgoznak, hogy megszerezzék a képviselők többségét támogatását. Az elmúlt hetekben felszaporodtak az Irán elleni támadásról szóló hírek, bár a lap informátorai szerint a kabinet még nem hozott döntést az ügyben. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség Iránról szóló, novemberi 8-án megjelenő jelentése állítólag döntő jelentőségű lesz Izrael számára.
Az izraeli vezetés egyelőre nem tett egyértelmű nyilatkozatot Irán kapcsán, a kormány tisztviselők hangsúlyozták, hogy Izraelt nem félemlítheti meg Irán, a miniszterelnök pedig az ország megnövekedett befolyásáról és katonai erejéről beszélt.
A nyugati titkosszolgálatok jelentése szerint Irán két-három év alatt felépíthet egy atomfegyvert, amennyiben erre határozza el magát, bár tudomásuk szerint eddig nem született erre vonatkozó döntés. Harcászati szakértők szerint ugyanakkor szinte biztosan nem várható izraeli támadás a tél során, mivel a vastag felhőtakaró ellehetetleníti a légierőt.
A Jerusalem Post ugyanakkor azt is tudni véli, hogy a több száz repülőgépet felvonultató támadás terve már el is készült. Az izraeli vadászoknak az akció során rejtve kell maradniuk a környező országok radar rendszerei elől és be kell vetniük a légi utántöltési technikát is, amennyiben 1 500 – 2 000 kilométerre található célpontokat akarnak megtámadni. A technika nem jelent akadályt az izraeli légierő számára, más kérdés, hogy a rejtett atomerőművek megsemmisítése és az iráni légvédelem semlegesítése nagy kihívás lehet az állítólag jelenleg is gyakorlatozó izraeli hadsereg számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.