A Frankfurter Allgemeine Zeitung Magyarázat címmel közölt kommentárt az Európai Bizottság Magyarországra vonatkozó döntéseiről. Georg Paul Hefty ebben kifejtette, "akármilyen hangos is a Brüsszelből hallatszó dobszó, egy valamit világosan leszögezett az EU a szerződésszegési eljárás részleteinek megnevezésével: Magyarország nem a diktatúra felé vezető úton jár". A brüsszeli bizottság kifogásolja a jegybank és az adatvédelmi hatóság jogállását, valamint a bírák nyugdíjkorhatárának leszállítást, de nem bírálja az új alkotmányt egészében véve vagy a miniszterelnök hatalmi helyzetét.
Hefty kifejtette: a budapesti politikusok még nem tanulták meg "a régi demokráciákban már begyakorolt bűvészmutatványt a mindenütt áttünedező politikai befolyással és az intézmények kőbe vésett függetlenségével". Egyetlen német kormány sem tartózkodott attól, hogy egy bizalmasával töltse be "a példásan független" német jegybank vezetőjének tisztségét, de az ilyen esetekben "egy nagy tekintélyű kancellár asszony mindig nagyobb megértésre talál, mint egy kis országban rendezett választás győztese, akit túlságosan nagy hatalma miatt nem kedvelnek."
A lap a címoldalán is cikket közölt Az EU eljárást készít elő Magyarország ellen címmel. Ebben azt írják, hogy "hallomások szerint" az EB már elő is készítette azokat a leveleket, amelyekkel hivatalosan megindítják a szerződésszegési eljárásokat. Jelenleg az EB jogászai ellenőrzik a dokumentumokat, hogy az Európai Bíróságon esetlegesen induló eljárásokban megállják a helyüket. A 27 tagú bizottságban senki sem ellenezte az eljárások megindítását - tudta meg a lap.
A FAZ Orbán ellenfele címmel portrét közölt Simor Andrásról. Ebben Michaela Seiser azt írta az MNB-elnökről, hogy "technokrata és konzervatív liberális beállítottságú, de nem tartozik egyik politikai irányzathoz sem. Elődjéhez, Járai Zsigmond korábbi konzervatív pénzügyminiszterhez képest jelentősen visszafogottabb. Járai belföldön és a nemzetközi porondon sem hagyott ki lehetőséget, hogy erős szavakkal bírálja a szociálliberális miniszterelnököket. Ilyen megjegyzésekre (Simortól) a mindig professzionálisan és elegánsan fellépő egykori befektetési bankártól nem kell számítani".
Simor számára az infláció megfékezése a legfőbb cél - tette hozzá. A lap gazdasági rovatában A bizottság a strukturális támogatás csökkentésével fenyegeti Magyarországot címmel jelent meg cikk, amely szerint az EB nem vezethet be szankciókat Magyarország ellen, hiszen az ország nem tagja az euróövezetnek, a strukturális támogatásokat azonban csökkentheti. A bizottság ezt a lehetőséget mostanáig egyetlen tagország esetében sem "mérlegelte komolyan", amit Olli Rehn azzal indokolt, hogy a lépés csak a szegényebb uniós tagállamokat sújtaná.
A Handelsblatt Az EU a jövő héten dönt a Budapest elleni kemény lépésekről című beszámolójában azt emeli ki, hogy az EB azért is vár a jövő keddig a szerződésszegési eljárás megindításával, mert Magyarország még ezen a héten megbeszéléseket kezd a valutaalappal. Az IMF "valószínűleg pénteken ismerteti a magyar kormánnyal szemben támasztott konkrét követeléseit. Budapest kemény feltételekre számíthat" - írta Thomas Ludwig koppenhágai és Stefan Menzel bécsi tudósító.
A Die Welt című konzervatív lap az új uniós kormányközi szerződés előkészületeiről szóló beszámolójában említi az EB szerdai döntéseit. Az EU-bizottság a deficit miatt fenyegeti Magyarországot című beszámolóban Florian Eder és Florian Hassel kifejtik: az államháztartási szabályok ellen vétő országoktól még soha nem vontak meg pénzbeli támogatást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.