A korábban meghirdetett, de be nem töltött részössztöndíjas felsőoktatási helyeket átcsoportosítja és összevonja a kormányzat, így 2012 őszétől további hallgatóknak ad teljes ösztöndíjat - jelentette be Giró-Szász András kormányszóvivő.
Azt mondta, a kormányzat szerint három fő terület van a felsőoktatásban. Az egyik az olyan képzések összessége, melyek a nemzetgazdaság szükségleteit elégítik ki. Ide tartoznak a mérnök-, informatikus képzések. Ide irányította az ösztöndíjak egy részét a kormány. A másik terület az, amely a nemzeti kultúrához tartozik hozzá, például a bölcsészképzések. Ide is csoportosítottak ösztöndíjakat. A harmadik terület az, amely el tudja tartani önmagát, például a jogász, kommunikációs, közgazdászképzés. Az ide jelentkezőknek a Diákhitel2 programmal segít a kormány, aki később az állami szférában helyezkedik el, annak jóváírják, azaz elengedik a hitelt - mondta a szóvivő.
Hoffmann Rózsa államtitkár azt mondta, mára kiderült, hogy nem tudják betölteni a műszaki, természettudományos és informatika részösztöndíjas helyeket. Ezért összesen ötezer részösztöndíjas helyet csoportosít át a kabinet, így közel 40 ezren részesülnek államilag átmogatott ösztöndíjban.
Ami a pontos számokat illeti: 39087 teljes ösztöndíjas hely lesz alapképzésben. Így 2400 helyet kapott a műszaki képzés, 950-et az informatikus, 700-at az agrárképzés, 400-at az egészségtudmányok, 150-et a sporttudományok, 400-at pedig a külhoni magyarok képzése a kihelyezett tagozatokon, magyar egyetemeken.
Giró-Szász András összegzése szerint nem igaz, hogy a kormány szűkítené a felsőoktatáshoz való hozzáférést. ú
A tájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva elhangzott, hogy a jövő évi költségvetés tervezetében benne van a pedagógus életpályára fordítandó összeg, így arra nem kell külön forrást keresni, például adóemeléssel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.