A Világgazdaság értesülései szerint augusztus 1-jétől szól a kinevezésük azoknak a kórház- és rendelőigazgatóknak, akik a közelmúltban pályázat útján nyerték el tisztségüket. A megyei és fővárosi kórházak közül tizenötben marad az eddigi főigazgató. Vagyis nem lesz változás a budapesti Szent Imre, Péterfy, Rókus és Károlyi, a megyeiek közül a salgótarjáni, a székesfehérvári, a kecskeméti, a gyulai, a szekszárdi, a szolnoki, a zalaegerszegi, a győri és a miskolci kórház, valamint a deszki szakkórház, a farkasgyepűi tüdőgyógyintézet élén.
Nyolc helyen – a Dél-pesti, a Szent János, a Nyírő Gyula Kórházban, a Heim Pál Gyermekkórházban, a Stomatológiai Intézetben, valamint a Nagykátai, a Szigetszentmiklósi és a Gyömrői Rendelőintézetben – új vezető veszi át az irányítást.
A fennmaradó tizenkét intézményben új pályázatot írnak ki, miután a kormány ragaszkodott az állami alkalmazottak kényszernyugdíjazásához. Ezért a kórházigazgatói pályázatokon egyetlen 62 éves vagy ahhoz közeli korú aspiránst sem hozhattak ki nyertesnek.
A törökbálinti Tüdőgyógyintézet főigazgatói álláshelyét is újra pályáztatják. A hivatalos indoklás szerint azért, mert az első körben a nyertesként megjelölt Mark Alexander Feder által benyújtott külföldi diplomaigazolást nem megfelelően adta ki a párizsi Schiller International University. A nem hivatalos értesülések szerint azonban azután gondolta meg magát a szaktárca, hogy az [origo] arról számolt be: a harminc év körüli Mark Alexander Feder eddig főleg művészeti galériákban szerzett vezetési tapasztalatot.
A kényszernyugdíjazás miatt üresen maradt kórházigazgatói posztok után a második körben államosított városi kórházak, majd az eleve állami irányítás alatt álló országos intézetek vezetői helyeire is pályázatot ír ki majd az egészségügy vezetése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.