Az 1000 fő megkérdezésén alapuló, a 18 éves és idősebb lakosságot életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló kutatás alapján a legfontosabb eredmény februárban a Fidesz-KDNP népszerűségének jelentős növekedése. Ennek részben oka lehet az is, hogy a választásukban bizonytalanok vagy azt titkolók aránya 49 százalékról 46 százalékra csökkent.
A Fidesz-KDNP a teljes népességen belül a januári 20 százalék után februárban 26 százalékon áll, az MSZP szavazótábora ugyanakkor 14 százalékról 12 százalékra csökkent az elmúlt hónapban. A pártválasztók között a Fidesz-KDNP támogatottsága a januári 40 százalék után februárra 48 százalékra emelkedett, az MSZP-é pedig 28 százalékról 22 százalékra esett – írja a Tárki.
A többi parlamenti párt közül a Jobbik népszerűsége lényegében változatlan: a teljes népességen belül januárban a választók 8 százaléka, februárban pedig 9 százaléka támogatta a pártot, a pártválasztók körében pedig változatlanul 16 százalékon állnak.
A többi kisebb párt közül az LMP és az Együtt 2014 esetében történt némi elmozdulás, de ellentétes irányba. Míg az LMP népszerűsége a teljes népességen belül 3 százalékról 1 százalékra, a pártválasztók között pedig 6 százalékról 3 százalékra csökkent, addig az Együtt 2014 Mozgalom a teljes népességen belül a januári 3 százalék után februárra a szavazók 5 százalékát, a pártválasztók körére vetítve pedig a választók 7 százaléka után 9 százalékát tudhatja maga mögött. A Demokratikus Koalíció hónapok óta változatlanul 1 százalékon áll a teljes népesség körében, a pártválasztók között pedig 2 százalékról 1 százalékra csökkent a támogatottságuk. Az adatfelvétel 2013. február 13. és 20. között zajlott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.