Szabó Mátét azzal keresték meg, hogy a jelenlegi jogszabályok nem adnak világos útmutatást arról, hogy lehetséges-e, és ha igen, milyen feltételekkel az otthonról hozott ételek fogyasztása az oktatási intézmények ebédlőterében. Szél Bernadett független országgyűlési képviselő jelezte írásbeli kérdésében, hogy egyes településeken előfordult, a színvonal miatt elégedetlen szülők inkább lemondtak az iskolai étkezésről és azt otthonról hozott ételekkel oldották meg.
Az ÁNTSZ és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) ellentétes állásfoglalást adott ki. Az ÁNTSZ a magánháztartásban készített ételek oktatási intézményben történő fogyasztását csak orvosi, vallási indok esetén tartja elfogadhatónak, egyéb esetben a gyermekek különleges étrendekkel (vegetáriánus étkezés különböző formái) való étkeztetését nem javasolja.
A NÉBIH szerint a szülők egyedi szervezésében, gyermekük ellátását biztosító étkezés lehetőségét nem tiltja jogszabályi előírás, az elsődleges felelősség a szülőké. Ennek intézményen belüli szabályozása, a szükséges személyi és tárgyi feltételek biztosítása az intézményvezetés és a szülők közös feladata. A NÉBIH szerint a nem szervezett étkeztetésből származó étel iskolai elfogyasztása nem jelent élelmiszerbiztonsági kockázatot.
Az ombudsman kijelentette: a gyermekek étkezésének biztosításának kérdését nem a két hatóság szakmai vitája felől kell megközelíteni, hanem afelől, hogy a gyermekek érdekek mindenek felett áll. A szülőnek kötelessége, hogy biztosítsa gyermeke megfelelő étkeztetését. A diákoknak az oktatási intézményben kötelesek biztosítani az étkeztetést, ha ez azonban nem megfelelő színvonalon történik, akkor joga van a szülőnek otthonról hozott ételt adni a gyerekének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.