7 régióból 6 régió lakossága angliai munkavégzésre pályázott - derül ki a tjobs.hu felméréséből. Budapestről 35.50 százalékos arányban jelentkeztek külföldi munkavállalásra a többi régióhoz viszonyítva, legkevesebben pedig Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyéből.
A regionális felmérésből kiderült, hogy Magyarországról többen pályáztak nők (55.59 százalék) , mint férfiak (44.41 százalék), ami azt eredményezi, hogy külföldi munkavállalásra leginkább a nők nyitottabbak, mint a férfiak. A legtöbb női (69.23 százalék) és a legkevesebb férfi pályázás (30.77 százalék) Nógrád megyéből történt a többi megyéhez viszonyítva. Békés képezte azt a megyét, ahonnan a legkevesebb női (38.24 százalék) azonban a legtöbb férfi (61.76 százalék) jelentkezés történt.
Dél-Dunántúl kivételt képez a többi régióhoz viszonyítva, mivel az összes régióból a legtöbben angliai munkavégzésre jelentkeztek, viszont Somogy, Baranya és Tolna lakosságából jelentkeztek egyedül a legtöbben németországi munkavégzésre, 38.16 százalékos arányban.
A 7 régióból csupán Közép-Magyarország és Észak-Alföld kivételével, egészségügy kategóriában meghirdetett állásokra jelentkezett a pályázók legtöbbje. Közép-Magyarország lakossága figyelmét az adminisztráció-irodai állások keltették fel leginkább, Észak-Alföldről pedig a legtöbben idősgondozói munkákra pályáztak.
Budapestről történt a legtöbb jelentkezés a 2013-as évben, 51.97 százalékban, Pestről 48.03 százalék. A statisztika alapján a legtöbben adminisztráció-irodai (12.90 százalék) munkákra, idősgondozói (12.23 százalék) és egészségügyben (10.88 százalék) meghirdetett állásokra jelentkeztek.
A legalacsonyabb pályázási arány a gyógyszerészetben, vegyipar-petrolkémiában és szakmai gyarkorlat kategóriában meghirdetett állások területén volt mérhető, csupán 0,08 százalékban. Anglia, Németország területén meghirdetett állásokra illetve folyami hajókon történő munkavégzésre történt a legtöbb jelentkezés.
Közép-Magyarországot a Dél-Dunántúl követi a második legtöbb jelentkezéssel (12.81 százalék). A harmadik legtöbb jelentkezéssel rendelkező régió a statisztika szerint Dél-Alföld volt (12,57 százalék). A legtöbben Bács-Kiskun megyéből pályáztak (43,35 százalék), ezt követi Csongrád (35,6) és Békés (21,05 százalék).
Az előrejelzések szerint a 2014-es év elején is hasonló tendenciának lehetünk tanúi mivel Angliából és Németországból származik jelenleg is a legtöbb külföldi álláslehetőség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.