A férfiak köréből a második legtöbb pályázat ország szinten a belföldi álláslehetőségekre történt (24.68 százalék) Németország után. Ugyanakkor a statisztikából az is kiderült, hogy a férfiak inkább a vendéglátóipari munkákat részesítik előnyben, mivel a legtöbb pályázás erre a munkakörre történt (16.99 százalék).
Érdekes ez a tendencia, mivel jelenleg a legtöbb külföldi álláslehetőség a vendéglátóiparban érhető el (több, mint 1.200 pozíció), mégis ország szinten a második legtöbb pályázatot Magyarország kapta. Ezt követi Anglia (Nagy-Britannia) 18.27 százalékos pályázati aránnyal és Hollandia (9.94 százalék). A vendéglátóipari munkákat a logisztika (9.94 százalék), autóipar (9.29 százalék) és egészségügy (8.01 százalék) követi. Legkevesebben a marketing-pr-reklám és média munkakörben elérhető állásokra pályáztak, ezt követi az animátor és a kutatás-fejlesztés kategória.
2014. januárban és februárban a női munkavállalók a németországi (26.32 százalék) és brit (25.39 százalék) állásokra pályáztak a legtöbben az egészségügyi (25.08 százalék) és idősgondozás-betegápolás (20.43 százalék) munkakörben meghirdetett állásokra. A külföldi munkáltaltók magas fizetéseket és különböző, nagyon kedvező juttatásokat biztosítanak a magyar munkavállalók számára, ez is margyarázhatja a nagy mértékű pályázati arányt.
Ezt követi a vendéglátóipari, gyerekgondozói és adminisztrációs-irodai hiredetések. A gyógyszerészet, mezőgazdaság, tanácsadó-felülvizsgáló és menedzsment munkakör érdekli a legkevésbé a női munkavállalókat, ezt bizonyítja a kevés pályázat is.
A tavalyi álláskeresési platform regionális felmérésből kiderült, hogy Magyarországról többen pályáztak nők (55.59 százalék) , mint férfiak (44.41 százalék) a külföldi álláslehetőségekre és a brit állások hódítottak. Ez a tendencia az idei évben is megmaradt, azzal a különbséggel, hogy 2014. évtől a németországi munkavállalás a vonzóbb.
Tavaly a legtöbb női (69.23 százalék) és a legkevesebb férfi pályázás (30.77 százalék) Nógrád megyéből történt a többi megyéhez viszonyítva. Békés képezte azt a megyét, ahonnan a legkevesebb női (38.24 százalék) azonban a legtöbb férfi (61.76 százalék) jelentkezés történt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.