A gazdasági növekedés nem elegendő a globális szegénység felszámolásához - hangoztatta a Világbank. A BBC News szerint a Világbank arra szólította fel a fejlett országokat, hogy biztosítsanak a jelenleginél több erőforrást a rendkívül szegények részére, köztük nagyobb összegű jóléti programokat.
A Világbank - amely tavaly azt tűzte ki céljául, hogy 2030-ra felszámolják a rendkivüli szegénységet - úgy vélte, ilyen intézkedések növelik majd a termelékenységet és fokozzák a növekedést. Ugyanakkor figyelmeztettek: "Még ha valamennyi ország ugyanolyan ütemű növekedést mutat is fel, mint az elmúlt 20 év során, és ha a jövedelemeloszlás változatlan is marad, a globális szegénység csak 10 százalékkal csökken 2030-ig a 2010-ben mért 17,7 százalékról".
A 2030-as célkitűzés megvalósitásához a becslésük szerint évente 50 millió fővel kell csökkennie a rendkívül szegények számának - ők azok, akik napi keresete nem éri el az 1,25 dollárt. Ez heti egymillió főnek felelne meg a következő 16 év során. A BBC News szerint a Kongói Demokratikus Köztársaság küszködik a legnagyobb szegénységgel, ahol a lakosság 88 százaléka él a szegénységi küszöb alatt. Libériában ez az arány 84 százalék, de Burundiban és Madagaszkáron is 81 százalék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.