Június 18. és szeptember 30. között, előre láthatóan legfeljebb 450 ezer hektáron lesz légi kémiai, 350 ezer hektáron földi kémiai, míg 10 ezer hektáron légi biológiai, illetve földi biológiai irtás.
A belügyminiszter képviselői kérdésre adott válaszából az is kiderül, hogy a hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzésen a munkát a SZEMP Air Légi Szolgáltató Kft.-Corax Bioner Zrt.-Rovért Kft. konzorcium nyerte meg. A három ajánlattevőből Pintér Sándor közlése szerint ők adták a legolcsóbb ajánlatot.
Lapunk a BM-től azt is megtudta, hogy a vállalkozási szerződés alapján a biológiai lárvagyérítés (földi, légi) 2200 forint/hektár/alkalom, a légi kémiai szúnyoggyérítés 12250 forint/hektár/alkalom; a földi kémiai szúnyoggyérítés 1550 forint/hektár/alkalom), összesen legfeljebb 1 milliárd 149 millió forint áfa nélkül. A minisztériumnál megerősítették, hogy külön közbeszerzést írtak ki arra, hogy megvizsgálják, hatékony volt-e a szúnyogirtás. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság ez utóbbi, ugyancsak hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást a „központi szúnyoggyérítés megszervezésével összefüggő szakértői feladatok ellátása” címmel hirdette meg.
A nyertes ajánlattevő a Pannon-Bio-Kalibra Konzorcium volt, amely az elvégzett munkáért 31 és félmillió forintot számlázhat. Mint a BM-nél érdeklődésünkre fogalmaztak: „A szúnyoggyérítés indokoltságát, adott területen történő ismételt végrehajtását, hatékonyságát entomológiai ismeretekkel is rendelkező szakértőnek kell ellenőriznie”. A nyertes konzorcium megbízatása a szúnyogirtással kapcsolatos teljes körű szakértői feladatokat öleli fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.