A szervezet közleményéből kiderül, hogy a föld átlaghőmérséklete a januári-októberi időszakban 0,57 Celsius-fokkal volt magasabb az átlagosnál, ami megegyezik a 2010-ben mért adatokkal.
Azonban a szervezet pesszimista jövöképet lát. Az óceánok átlaghőmérséklete rekordokat döntöget, míg a szárazföldi átlaghőmérséklet a negyedik legmagasabb azóta, hogy elkezdték az adatokat gyűjteni.
A Limában tartott klímakonferencián a WMO főtitkára, Michel Jarraud kiemelte, hogy nincs megállás a globális felmelegedésben, amit a mostani adatok is jól példáznak. Az adatok szerint az sem elképzelhetetlen, hogy minden idők 15 legmelegebb évéből 14 a XXI. század eddigi 14 éve legyen (az ideit is beleértve). A Princeton Egyetem kutatója, Michael Oppenheimer viszont hozzátette, hogy a hosszú távú felmelegedés ciklikus természeti trendekkel társul, ami azt jelenti, hogy egy hidegebb időszakot gyakran gyors melegedést hozó évek váltanak.
A közleményből kiderül az is, hogy Dél-Afrikában, Ausztráliában és Argentínában januárban, míg Dél-Amerikában októberben tapasztalhattak erős hőhullámokat az ott élők.
A szén-dioxid aránya a légkörben rekordot döntöget, mivel jelenleg 142 százalékkal több található ebből a gázból a légkörben, mint az ipari forradalom kezdete előtt. A klímakonferencia egyik fő célja, hogy a résztvevő 190 ország delegáltjai egy globális egyezményt fektessenek le annak érdekében, hogy csökkentsék a káros anyagok kibocsátását és lelassítsák a globális felmelegedés rendkívül gyors ütemét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.