A szeptember 1-jén induló tanévben a gazdaság és a tanulók szempontjából fontos változások következnek be a szakképzésben, a diákok lehetőséget kapnak a piacon keresett szakmák elsajátítására - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az M1 műsorában.
A kamara elnöke hangsúlyozta, az átalakítástól letisztultabb oktatási rendszert várnak.
Parragh László szólt arról is, hogy a munkaerőpiacon egyrészt szakemberhiány van, másrészt pedig túlkínálatot látnak valós piaci igénnyel nem rendelkező szakmák esetében. "Azt kell elérni, hogy olyan szakmákat tanítsunk, amelyek iránt piaci kereslet van" - fogalmazott az MKIK elnöke.
Parragh László elmondta, hogy jelenleg mintegy 8 ezer cég foglalkozik gyakorlati szakképzéssel, ezt a számot szeretnék 15-16 ezerre növelni.
A kamara elnöke szerint a cégeket többféle eszközzel lehetne ösztönözni tanulók gyakorlati képzésére, köztük állami támogatással. Emellett a munkaerőt kereső cégek költséget tudnak megtakarítani a gyakorlati szakképzéssel, például azzal, hogy foglalkoztatják a tanulót, a legjobb diákokat tudják maguknál tartani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.