Bittner Péter közölte, Szegedre az idén 23 országból 123 hallgató érkezik diplomát adó képzésre, a legtöbben – a diákok csaknem egyharmada – Indiából.
A szegedi egyetem 2013 óta vesz részt a kormány által a keleti és déli nyitás jegyében alapított ösztöndíjprogramban. A program célja a többi között, hogy elősegítse a magyar felsőoktatás nemzetközivé válását, minőségfejlesztését, erősítse a magyar tudományos elit nemzetközi kapcsolatait, népszerűsítse a világban a versenyképes magyar felsőoktatást.
A programban való részvétel az idei évtől már nem automatikus a felsőoktatási intézmények számára, arra az egyetemek pályázat útján jelentkezhettek. Háromszáz külföldi hallgató adta be jelentkezését Szegedre, közülük 123 fiatalnak ítélte oda a Tempus Közalapítvány kuratóriuma a Stipendium Hungaricum ösztöndíjat: 110 hallgató kezdi meg tanulmányait idegen nyelvű, 13 pedig magyar nyelvű képzésen.
A 2015/16-os tanévben a jelentkező hallgatók nyolc kar alap- vagy mesterképzésére kerültek be, valamint kilenc doktori iskola is fogad ösztöndíjas hallgatókat az SZTE-n. A legnépszerűbbek az általános orvostudományi, a gazdaságtudományi, valamint a természettudományi és informatikai kar idegen nyelvű képzései, a doktori iskolák képzései közül pedig a bölcsész és a természettudományi területekre érkezik a legtöbb hallgató.
A korábbi évekhez képest jelentősen nőtt az érdeklődés - az általános orvosképzésen túl - a gyógyszerész, a gazdaságtudományi és a természettudományos képzések iránt is - tudatta az igazgató.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.