Kovács Balázs kiemelte, ez 8 százalékot jelent, ami az elmúlt évek legjobb eredménye. Hozzátette: az ellenőrzések során ezer életveszélyes hibát észleltek, és 128 ezer kisebb-nagyobb szabálytalanságot szűrtek ki.
Hozzátette, a július 1-jével hatályba lépő jogszabályváltozások egyről két évre ritkították a gázkémények ellenőrzését, emiatt nagyjából 112 ezer kémény (35 ezer épület) ellenőrzését csak jövőre ütemezheti be a társaság.
Az ügyvezető beszámolt arról, hogy a Főkétüsz vidéken is elindította szolgáltatását: Nógrád, Pest, Komárom-Esztergom, Heves és Somogy megyében végez gazdálkodó szervezetek részére kéményseprőipari munkákat. Céljuk, hogy ne csak a fővárosban, hanem vidéken is hozzájuthassanak a nem lakossági fogyasztók ehhez a szolgáltatáshoz.
Kovács Balázs beszélt arról is, hogy idén már több szén-monoxid-mérgezés történt, mint tavaly egész évben országszerte, és felhívta a figyelmet arra: minden olyan eszköz - konyhai elszívók, fürdőszobai ventillátorok és bizonyos szárítógépek - felszerelése előtt, amely a belső légtérviszonyokat megváltozatja, kérjék szakember segítségét.
Kérdésre válaszolva megjegyezte, a Fővárosi Önkormányzat a Főkétüsz tapasztalatai alapján arra az álláspontra jutott, hogy a fővárosban az évenkénti ellenőrzés mindenféleképpen indokolt, hiszen olyan számú nyílt égésterű gáztüzelő berendezés működik Budapesten, hogy az ellenőrzés elmaradása veszélyt is jelenthet.
A jogszabályváltozásnak volt egy pozitív hozadéka is - mondta az ügyvezető -, mégpedig az, hogy az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot (OKF) a jogszabály piacfelügyeleti hatósági jogkörrel ruházta fel, így az OKF honlapján megtalálható a lakossági használatra ajánlott és nem ajánlott szén-mondoxid-érzékelő készülékek listája.
Ezen kívül a Főkétüsz honlapján is megrendelhetők azok a jelzőkészülékek, amelyeket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál megfeleltek a szigorú műszaki feltételeknek.
Idén júliustól lett ingyenes a kötelező kéményellenőrzés és -tisztítás a lakosság részére. A kéményseprő magáncégek helyett az OKF-hez került a feladat.
Kovács Balázs jelezte, a Főkétüsz stabil munkáltató, ennek ellenére idén több kéményseprő hagyta el a céget. Egy részük átment a katasztrófavédelemhez, egy részük pedig elhagyta a szakmát. Ennek ellenére a feladatok ellátásához megfelelő a létszámuk - tette hozzá.
A sajtótájékoztatón, amelyet egy I. kerületi toronyház tetején tartottak, az előre jelzettekkel szemben a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviselője nem vett részt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.