Gréczy Zsolt keddi, budapesti sajtótájékoztatóján arra hivatkozott, hogy az OLAF-jelentés megállapítása szerint az érintett időszak kormányai nem felelősek az ügyben. Azt mondta, hogy az OLAF a "fővárosi vezetés és a fővárosi önkormányzati cégek felelősségét állapította meg".
Hangsúlyozta, hogy Gy. Németh Erzsébet nem városvezető és fővárosi céget sem irányított, "így az ő meghallgatása is felesleges". Hozzátette, hogy egy sajtótájékoztatón Tarlós István főpolgármester is azt mondta, hogy a DK fővárosi politikusa nem érintett az ügyben.
Másik témára áttérve a szóvivő a sürgősségi betegellátás azonnali és teljes átvilágítását követelte. A politikus azt mondta, hogy a tragikus orvoshiány miatt ezen a területen is súlyos a válság.
Gréczy Zsolt arra reagált, hogy Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke januárban levelet írt az Emberi Erőforrások Minisztériumát vezető Balog Zoltánnak, amelyben beavatkozását kérte a sürgősségi betegellátás érdekében. A MOK felmérése szerint jelenleg kevesebb, mint 140 megfelelő szakképesítéssel bíró orvos van a területen, miközben a jelenleg érvényes minimumfeltételek teljesítéséhez több, mint 600-ra lenne szükség.
Bár Demszky Gábor korábban ügyvédjén keresztül azt üzente, valószínűleg ott lesz a meghallgatáson, a volt főpolgármestser a Klubrádiónak kedden azt mondta: a meghívó tartalma komolytalan vizsgálatot sejtet, ő pedig nem kíván biodíszletként asszisztálni a "Fidesz színjátékához."
Medgyessy Péter volt szocialista kormányfő viszont úgy nyilatkozott a Magyar Időknek: természetesen ott lesz a gazdasági bizottság meghallgatásán.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.