A portál tudósítása szerint az NFSI - amely a közszféra energiahatékonysági beruházásait és a lakossági pályázatokat is kezeli - a tendert követően csak keretmegállapodást köt négy évre a győztesekkel, a konkrét feladatokról majd azután kérnek ajánlatokat. A kiírás azt tartalmazza, hogy az energiahatékonysági beruházásokat - amelyek a fűtési hálózat korszerűsítését, hőszigetelést, nyílászárók cseréjét és kiegészítő építési munkákat is magukban foglalnak - állami, önkormányzati, rendészeti, egészségügyi célú, sokszor műemlék épületekben kell végrehajtani majd.
A pályázóknak rendelkezniük kell többek közt a közbeszerzés tárgyát képező energetikahatékonysági beruházások elvégzéséről referenciákkal, továbbá a legutóbbi három üzleti évben (vagy a működési idejük alatt) összesen legalább 3 milliárd forint nettó árbevétellel, magasépítési kivitelezésből pedig 2,6 milliárdos bevétellel.
A Napi.hu érdeklődött a NFSI-nél, nem elírás-e a hatalmas keretösszeg, illetve nem tartanak-e attól, hogy az EU kifogásolni fogja a versenyt korlátozó megoldást, és az összeg ilyen módú felhasználását. A szervezet a fejlesztési tárcához irányította az újságírókat, az viszont vissza a NFSI-hez.
A rekordösszegű közbeszerzési kiírás miatt az Együtt alelnöke, Berkecz Balázs blogján bejelentette, hogy az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz (OLAF) fordul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.