Sajtóhírek szerint a közel 160 embert foglalkoztató szervezetnek biztosan költöznie kell a britek kilépésével, azonban az új székhelyről még nem döntöttek. Xavier Bettel luxemburgi miniszterelnök levelet küldött az uniós vezetőknek, amelyben azon véleményének adott hangot, hogy országát megilleti a jog a szervezet befogadására, miután az európai állam- és kormányfők 1965-ben határozatban rögzítették, hogy "hajlandók" a "pénzügyekkel foglalkozó" uniós intézményeket Luxembourgba telepíteni.
Luxembourg mellett szól, hogy már most is fontos pénzügyi központ, több uniós ügynökségnek itt van a székhelye, például az Európai Beruházási Banknak, ráadásul közel is van az Európai Unió fővárosának számító Brüsszelhez - írta levelében Bettel. A nagyhercegség kormányának szóvivője csütörtökön elmondta, annak idején országa beleegyezésével lett Frankfurtban az Európai Központ Bank, Londonban pedig az Európai Bankhatóság székhelye, de ez kivételes helyzet volt. "Ezúttal szeretnénk, ha tiszteletben tartanák az 1965-ös döntést, és Luxembourgba kerülne az EBA új központja" - mondta.
A brüsszeli testület illetékes szóvivője később arról számolt be, hogy a huszonhét bennmaradó tagállam mindegyike bejelentkezett már a banki szabályokat megszövegező és koordináló intézmény, illetve a szintén Londonban működő és költözni kényszerülő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) székhelyéért.
Az Európai Bizottság múlt héten azt közölte, az is egy lehetőség, hogy a bankhatóságot Frankfurtba költöztetik, és összevonják az ott működő Európai Biztosítás- és Foglalkoztatóinyugdíj-hatósággal (EIOPA). A javaslat azonban komoly tiltakozást váltott ki Párizs és több más város részéről, amelyek szintén pályáznak a 2011-ben alapított intézmény új székhelyére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.