A július 1-jén zárult héten a szezonálisan kiigazított adatok szerint a segélykérelmek száma 4 ezerrel, 248 ezerre nőtt. Elemzők arra számítottak, hogy az előző heti 244 ezerről 243 ezerre csökken ez a szám. Ez volt a 122. egymást követő hét, amikor 300 ezer alatt maradt a kérelmek száma, ilyen hosszú egybefüggő időszakra 1970 óta nem volt példa. A 300 ezer alatti értéket általában a munkaerőpiac robusztus erősödésének jeleként értelmezik az elemzők.
A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag 750-nel, 243 ezerre emelkedett. A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma 11 ezerrel, 1 millió 956 ezerre nőtt a június 24-én zárult héten. A tartósan munkanélküli segélyt kérők számát mérő négyhetes mozgóátlag 6750-nel, 1 millió 944 ezer 750-re kúszott fel.
Már a 12. egymást követő héten maradt kétmillió alatt a tartósan munkanélküli segélyt kérők száma. Utoljára 1973-ban fordult elő, hogy ez a szám tartósan a kétmilliós küszöb alatt maradt, de akkor jóval kisebb volt az ország lélekszáma. Az amerikai munkaerőpiac gyakorlatilag a teljes foglalkoztatottság állapotában van, a munkanélküliségi ráta 16 éves mélypontra, 4,3 százalékra mérséklődött.
A munkaügyi minisztérium pénteken teszi közzé a gazdaság egészére vonatkozó júniusi munkaerőpiaci adatait. Elemzők arra számítanak, hogy a foglalkoztatottak száma 179 ezerrel nőtt a májusi 138 ezres emelkedés után. Rossz előjel azonban, hogy az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet csütörtökön közzétett statisztikája szerint a vártnál kevésbé nőtt a foglalkoztatás júniusban. A magánszektor nem mezőgazdasági ágazataiban foglalkoztatottak száma 158 ezerrel bővült a májusi 230 ezer után. Júniusra piaci elemzők a foglalkoztatás 185 ezres növekedését várták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.