„Csak a legegyszerűbb dolgokról beszéltünk, de a kommunikáció teljesen korrekt, nyugodt és átlátható volt. Legalábbis mi nem titkoltunk semmit” – mondta Kiszljak.
„Több olyan kérdés van, amelyben fontos lenne, hogy Oroszország és az Egyesült Államok együttműködjön. A legfontosabb ezek között a terrorizmus, és ez volt az egyik dolog, amelyről beszéltünk” – tette hozzá a volt nagykövet.
Szergej Kiszljak washingtoni megbizatása júliusban lejárt, de a volt nagykövet továbbra is kulcsfigurája annak a vizsgálatnak, amely azt hivatott feltárni, hogy beavatkozott-e Moszkva a tavaly novemberi amerikai választásokba, és segítette-e Donald Trumpot, hogy győzzön az elnökválasztáson, illetve, hogy az elnök és csapata tudott-e minderről és együttműködött-e Moszkvával.
Michael Flynnek februárban, mintegy három héttel nemzetbiztonsági főtanácsadói kinevezése után kellett távoznia posztjáról, mert kiderült, hogy nem adott megfelelően számot találkozásairól az orosz nagykövettel, és félrevezette Mike Pence alelnököt a találkozókkal kapcsolatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.