Szabadalmaztatott öregedésgátló technológia ellopásával vádolja a L'Oreal kozmetikai óriásvállalatot az amerikai szövetségi bíróságon egy volt katolikus szerzetes, aki a formulával készült krémeket árult, hogy így szerezzen pénzt az elesetteket segítő munkájához.
Dennis Wryzykowski és cége, a Carmel Laboratories bírósági keresetéhez a Massachusettsi Orvosi Egyetem is csatlakozott, amely 2009-ben kifejlesztette a formulát, és a szabadalom használatának jogát az egykori szerzetes cégére ruházta át. A kereset szerint az Easeamine névre hallgató krém az egyetem két tudósának felfedezésén alapul, akik arra jöttek rá, hogy az emberi szívben található adenozin nevű kémiai összetevő segít megőrizni a bőr rugalmasságát. Feltételezésük szerint a L'Oreal tisztában volt azzal, hogy már szabadalmaztatták a technológiát, és annak ellenére, hogy a hasonlóság miatt nem tudták szabadalmaztatni a saját eljárásukat, mégis egy sor saját terméket dobtak piacra a formulával.
Dennis Wryzykowski egy interjúban azt mondta, a formula felhasználásával készült krémet 65 dollárért (17 ezer forintért) árulta tubusonként az interneten, hogy így gyűjtsön pénzt segélyalapja börtönrabok, drogfüggők és iskolás gyermekek közt folytatott jótékonysági munkájához. Úgy véli, a L'Oreal termékei tönkretették az üzletét, a bevétel elmaradása miatt el kellett adni egy spirituális közponnak szánt ingatlant, és idő előtt be kellett fejezni más karitatív munkákat.
A L'Oreal megrabolta a szegényeket
- fogalmazott a volt katolikus szerzetes.
Az óriásvállalat a kereset elutasítására kérte a bíróságot Delaware-ben, mivel véleményük szerint a termékeiknél alkalmazott felhasználási mód nem sértette meg a Massachusettsi Egyetem szabadalmát.
Miközben csodáljuk a célját annak a munkának, amit ez a két szervezet együtt végez, nem találjuk megalapozottnak az állításokat
- nyilatkozták a L'Oreal képviselői.
A formulát feltaláló két tudós egyike, a mára nyugdíjba vonult James Dobson Jr. szerint a technológia több millió dollárt érhet. Mint fogalmazott, nagyon dühítő, hogy a L'Oreal tudott a szabadalom létezéséről, mégis megsértette, és ráadásul egy nemes célért dolgozó szervezetnek is ártott ezzel. Dennis Wryzykowski a massachusettsi Millburyben vezeti vallási közösségét, amely 2008 óta nem tartozik a katolikus egyházhoz, jelenleg nonprofit szervezetként működik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.