Utah állam fővárosa 2002-ben már otthont adott havas-jeges ötkarikás játékoknak, s most fontolgatja, hogy a két soron következő, még helyszín nélküli téli olimpia egyikének rendezési jogára ismét kandidál.
A bizottság – melynek hivatalnokok, üzletemberek, valamint a 15 évvel ezelőtti csúcsesemény szervezőbizottságának egyik fontos szereplője is tagja – február 1-jéig készíti el a megvalósíthatósági tanulmányt az állami vezetők részére.
Salt Lake City bejelentésére azok után került sor, hogy az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának (USOC) vezetése úgy döntött, szeretnének otthont adni a 2026-os vagy a 2030-as téli olimpiának. Mivel korábban amerikai város – Los Angeles – nyerte el a 2028-as nyári játékok rendezési jogát, a USOC-elnök Larry Probst szerint a 2030-as téli rendezés a reálisabb.
A USOC várhatóan jövő márciusig dönt arról, melyik városnak szavaz bizalmat: Salt Lake City mellett erre a coloradói Denvernek és a nevadai Renónak van esélye.
A második világháború óta nem fordult elő, hogy egy ország két, egymás utáni ötkarikás játékoknak adjon otthont; 1936-ban Garmisch-Partenkirchen (téli) és Berlin (nyári) révén Németország látta vendégül a világ legjobb sportolóit.
A 2022-es téli olimpiát Peking rendezi, a 2026-os házigazdáról 2019-ben dönt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. Vasárnap az ausztriai Tirolban népszavazással utasították el, hogy Innsbruck pályázzon a 2026-os játékokra. Az amerikaiakon kívül egyelőre Stockholm, illetve Sion központtal négy svájci kanton mutatott érdeklődést a rendezés iránt a NOB-nál. Az osztrákokhoz hasonlóan a másik két helyen is lesz népszavazás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.